Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

21 október 2016 - 00:15

Žilinský kraj investuje do opráv ciest na Orave až 7,2 miliónov eur

Foto: Žilinský kraj investuje do opráv ciest na Orave až 7,2 miliónov eur
Foto: ŽSK

V rámci programu cezhraničnej spolupráce INTERREG V - A Poľsko - Slovensko schválil monitorovací výbor dve žiadosti Žilinského samosprávneho kraja na rekonštrukcie vozoviek v regióne Orava. Na obnovu ciest v okresoch Tvrdošín a Námestovo boli vypracované projekty, komunikácie si totiž vyžadovali nový asfaltový povrch a niekoľkomiliónovú investíciu. Kedže sa podarilo uspieť a projekty dostali zelenú, nielen obyvatelia ale aj vodiči sa dočkajú opravy vozoviek.

V rámci prvého projektu zmodernizuje kraj za 3,86 mil. eur cestu II. triedy medzi Vitanovou a Hladovkou, rovnako cestu III. triedy priamo vo Vitanovej a zrekonštruuje i šesť mostov v Zuberci, Suchej Hore, Vitanovej a na úseku medzi Vitanovou a Oravicami. Ako ďalej priblížil riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý, druhý projekt počíta s prácami na viac ako 11 kilometroch v katastrálnom území obcí Oravská Lesná, Zákamenné a Novoť.

„Aj tu budeme obnovovať mosty, a to konkrétne v obci Lokca a pred obcou Krušetnica. Celkovo budú práce vo výške 3,36 mil. eur,“ doplnil I. Mokrý. Program slovensko-poľskej spolupráce v novom programovacom období 2014 – 2020 vyčlenil z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja na realizáciu cezhraničných projektov takmer 155 mil. eur.
6 reakcií
Zdroj: ŽSK


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
17:00
Hričovská
Kolóna
16:56
Oškerda
Kolóna
16:38
Oškerda
Kolóna
16:25
Strečno
Jama na ceste
16:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia