Dnes najčítanejšie
Tip na výlet: V obci pri Ružomberku sa nachádza 13 metrov vysoký Lúčanský vodopád s modrou vodou

13 október 2016 - 07:53

V Paríži Opel predstavil nový model Ampera-e

Foto: V Paríži Opel predstavil nový model Ampera-e
Foto: Opel

Prvá generáciu modelu Opel Ampera spôsobila svojou koncepciou senzáciu a určite predbehla svoju dobu. Prítomný spaľovací motor slúžil totiž v prípade potreby len na dobíjanie batérii, ktoré sa za každých okolnosti starali o pohon automobilu. V Paríži Opel predstavil nástupcu s onačením Ampera-e. Novinka je blízkym príbuzným s novým modelom Chevrolet Bolt EV, ktorý koncern GM ponúka na americkom trhu. Európska verzia s logom Opel zaujme okrem iného aj pozmeneným dizajnom. Veľkostne Ampera-e balansuje na rozmedzí triedy malých áut až kompaktov.

Okrem atraktívnych tvarov určite zaujme svojim vnútorným priestorom, ktorým ma zacielené na rodinne orientovanú klientelu. Batérie sú uložené kompletne v podlahe vozidla, takže nijako neobmedzujú priestor pre posádku ani batožinu. Najväčšiu revolúciu napriek tomu predstavuje nová koncepcia. Ako už napovedá písmenko „e“ v názve, Ampera-e, už nie je hybrid, ale plnohodnotný elektromobil.

Prvé informácie hovoria o veľmi sľubnom dojazde, na úrovni presahujúcej hodnotu 300 km. Nový Opel Ampera-e sa začne predávať v priebehu budúceho roka. My dúfame, že sa táto zaujímavá novinka bude ponúkať aj na našom trhu.3 zdieľaní
Zdroj: Peter Hlačik

Dopravný servis
Na Horevaží
Kolóna
16:15
Nemocničná
Kolóna
16:14
Kysucká
Kolóna
16:13
Rajecké Teplice
Práca na ceste
16:00
Košická
Policajná hliadka
15:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia