Dnes najčítanejšie
Letné prázdniny sa v obci Radôstka začali tragicky, v miestnom rybníku sa utopil 22-ročný mladík

08 október 2016 - 17:35

Parkovanie v Auparku zjednodušili, vodičom pomáhajú informačné LED tabule a označené miesta

Vodičom, ktorí parkujú v žilinskom Auparku sa bude po novom ľahšie orientovať a hľadať voľné miesto v podzemnej garáži. Pre niekoľkými dňami bol spustený do prevádzky nový systém, ktorý pomocou LED tabúľ znázorňuje voľné počty parkovacích miest v uličkách. Navyše vždy nasmeruje vodičov na tú časť parkoviska, kde sa ešte nachádza voľné miesto, aby nemuseli zbytočne blúdiť a hľadať priestor pre odstavenie svojho vozidla. 

Túto novinku mnohí vodiči ocenili a niektorí čitatelia nás na ňu aj upozornili. „Parkujem v Auparku dosť často a vždy ma hnevalo, keď som musel prechádzať uličkami a hľadať si miesto. Ľudia parkujú kadejako krivo a potom neviete, či je vedľa nich voľné, alebo nie,“ píše Juraj.

Pre neprehľadnosť a často aj problém s veľkými autami, ktoré zakrývajú výhľad, sa vodiči vozili cez všetky uličky, čo komplikovalo dopravu na celom parkovisku. Nové LED tabule s pomocou šípok smerujú vždy tam, kde je voľné a navyše zobrazujú aj počty voľných miest. Nad každým parkovacím miestom sa nachádza pozičný senzor s červeným, alebo zeleným svetlom (podobne ako na parkovisku OC Mirage). Svetlo signalizuje obsadenosť miesta a vidno ho už z diaľky, preto by sa mala celá situácia s dopravou zlepšiť.

78 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
08:29
Strečno
Práca na ceste
08:14
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
07:59
Rajecké Teplice
Práca na ceste
07:42
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
07:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia