Dnes najčítanejšie
VIDEO: Žltý Anjel nesúhlasí s opatrnosťou hasičov pri horiacej cisterne v Žiline, ktorá obmedzila dopravu

04 október 2016 - 16:38

Na sídlisku Hájik pribudnú ďalšie bytové domy s parkovacími miestami

Foto: Na sídlisku Hájik pribudnú ďalšie bytové domy s parkovacími miestami
Foto: zilina-gallery.sk

Slnečné námestie

Prvá stavba sa stavia pri Slnečnom námestí a na objednávku spoločnosti Istrofinal ju realizuje stavebná firma STRABAG. Ukončenie výstavby sa predpokladá v septembri 2017. Bytový dom bude umiestený medzi Nákupným centrom Jednota a ulicou Mateja Bela. Bytový dom s technickou vybavenosťou by mal obsahovať 54 bytových jednotiek s rovnakým počtom parkovacích miest.

Proti výstavbe rozbehli ešte v minulom roku obyvatelia Hájika aj petíciu.

My, obyvatelia MČ Hájik, nesúhlasíme s plánovanou výstavbou na Slnečnom námestí na Hájiku v Žiline. V danej lokalite má stáť občianska vybavenosť a parkovanie. Namiesto toho sa tam plánuje postaviť 54 bytový dom, ktorý výrazne zhorší statickú aj dynamickú dopravu v danej oblasti. Predložená PD 54 bj., pre stavebné povolenie je v zásadnom rozpore so starým ale aj novým ÚPN-mesta.

Zdroj: http://www.zilina.sk/userfiles/2016/zastupitelstvo/vo5/zapisnica_vo5_20151221.pdf

Slnečná terasa 2

Spoločnosť PTM-Prastav s.r.o. po úspešnom dokončení Obytného súboru Slnečná terasa 1 pokračuje v ďalšej výstavbe projektom Obytný súbor Slnečná terasa 2, ktorý je vedľa dostavaného súboru. Projekt Slnečná terasa 2 je pokračovaním práve dokončeného súboru Slnečná terasa 1. Nový súbor naň architektonicky nadväzuje a po ukončení budú spolu tvoriť jeden areál.

V bytových domoch je navrhnutých 60 bytov mestského charakteru, ide o 2-izbové až 4-izbové byty v rôznych veľkostiach a dispozíciach. Každý byt bude mať veľkú terasu s orientáciou na južnú stranu, krajné byty v jednotlivých sekciách aj balkón z kuchyne. Súčasťou budú vonkajšie parkovacie miesta, podzemné garážové miesta a aj samostatné garáže. Súčasťou areálu bude detské ihrisko.

Predpokladaný termín dokončenia prvej časti je december 2017, finalizáciu druhej časti by mal investor stihnúť do júna 2018.


Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
01:39
Strečno
Jama na ceste
23:00
Strečno
Jama na ceste
22:55
Lavobrezná
Policajná hliadka
22:26
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina