Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti našli u Mareka na Hájiku väčšie množstvo pervitínu, za drogy už bol v minulosti odsúdený

04 október 2016 - 15:17

Žilinská župa je pripravená na prvé sneženie, zaskočí aj napriek tomu cestárov zima?

Foto: Žilinská župa je pripravená na prvé sneženie, zaskočí aj napriek tomu cestárov zima?
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V regiónoch Žilinskej župy sú cestári pripravení na zmenu počasia, ktorá môže spôsobiť obmedzenie zjazdnosti ciest.

V našom kraji sa v zime vykonáva údržba na 1.356 kilometroch ciest II. a III. triedy a na základe zmluvy udržiava kraj tiež 493 kilometrov ciest I. triedy a takmer 18 kilometrov rýchlostných ciest. Jednotlivé regionálne strediská majú zmapované kritické úseky a v pohotovosti je pripravených 34 vodičov so sypačmi a nakladačmi, ktorí budú operatívne reagovať na problémy zjazdnosti na cestách.

„Obvykle začínajú naše strediská Správy ciest ŽSK zimnú údržbu až v novembri, no pri výkyvoch počasia musíme byť v strehu a zasiahnuť hneď, ako je to možné,“ uviedol župan Juraj Blanár.

Žilinský samosprávny kraj má zatiaľ pre tohtoročnú zimu zásobených 11.159 ton chemického a 21.860 inertného materiálu. Jeho množstvo bude podľa potrieb dopĺňané aj počas nasledujúcich mesiacov. „O bezpečnosť a zjazdnosť ciest sa bude následne už v plnej prevádzke starať 247 zamestnancov, k dispozícii máme 112 sypačov, osem snehových fréz,15 traktorov, 24 nakladačov a deväť nákladných vozidiel,“ priblížil riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý.

Samozrejme, je dôležité, aby vodiči jazdili opatrne, podľa podmienok na cestách a snažili sa predvídať. Ľudia sú však skeptickí a to aj napriek vyhláseniam, že sú cestári na zimu pripravení. Mnohí vodiči majú skúsenosť, že hlavné ťahy a dôležité cesty I. triedy bývajú často neupravené a to počas celého dňa, ak napadne čerstvý sneh.

Každoročne dostávame v dopravnom servise desiatky hlásení na neupravené cesty, či už v smere na Bytču, Kysuce, Terchovú, alebo Martin.

Pre zaujímavosť pripájame video od čitateľa z januára 2016


Dopravný servis
Škultétyho
Prekážka na ceste
08:15
Škultétyho
Kolóna
08:14
Rudinka
Kolóna
08:13
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
08:12
Škultétyho
Práca na ceste
08:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia