Dnes najčítanejšie
Župné vakcinačné centrá v Žilinskom kraji majú voľné kapacity cez víkend aj týždeň
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

07 júl 2014 - 12:18

Žilinskí kriminalisti chytili mužov, ktorí prepadli rozvážača pizze

Možno si spomeniete na prípad prepadnutia pracovníka, ktorý rozvážal pizzu. Ešte približne v druhej polovici júna si 24-ročný mladík objednal pizzu s doručením k futbalovému ihrisku v Žiline - Závodí.

Potom, ako rozvážač pizze vystúpil z auta, z blízkeho krovia k nemu pristúpili dvaja maskovaní muži. Jeden z nich držal v ruke zbraň, druhý obušok a paralyzér a prikázali rozvážačovi pizze, aby si ľahol na zem. Keď ich neposlúchol, tak ho jeden z maskovaných mužov udrel obuškom po hlave. Následne sa dal rozvážač pizze na útek, avšak útočníci ho dobehli a zvalili na zem.

Jeden z lúpežníkov ho paralyzoval a druhý prehľadal auto, neskôr jeho. Pracovníkovi odcudzili mobilný telefón, osobné doklady a peňaženku s hotovosťou približne 450€. Spôsobili mu tiež poranenia s neurčenou dobou liečenia a celkovú hmotnú škodu vo výške 500,-€. Majiteľovi pizzerie vznikla škoda vo výške najmenej 450,-€.

Žilinskí kriminalisti po intenzívnom pátraní zistila, že aktérmi lúpežného prepadnutia boli 35 ročný Stanislav z Kysuckého Nového Mesta a 21 ročný Patrik zo Žiliny. Obidvaja muži boli vyšetrovateľom obvinení z lúpeže. V prípade preukázania viny hrozí obvineným mužom trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Stíhaní sú obidvaja obvinení muži väzobne.

Zdroj: zilina.sk, KR PZ Žilina
0 reakcií


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:42
Stráža
Prekážka na ceste
22:11
Lavobrezná
Jama na ceste
21:26
Hričovská
Jama na ceste
19:10
Radoľa
Zver pri ceste
18:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia