Dnes najčítanejšie
Na diaľnici D3 na Kysuciach horel kamión, duchaprítomný vodič uchránil majetok v tisícoch eur

07 júl 2014 - 12:18

Žilinskí kriminalisti chytili mužov, ktorí prepadli rozvážača pizze

Možno si spomeniete na prípad prepadnutia pracovníka, ktorý rozvážal pizzu. Ešte približne v druhej polovici júna si 24-ročný mladík objednal pizzu s doručením k futbalovému ihrisku v Žiline - Závodí.

Potom, ako rozvážač pizze vystúpil z auta, z blízkeho krovia k nemu pristúpili dvaja maskovaní muži. Jeden z nich držal v ruke zbraň, druhý obušok a paralyzér a prikázali rozvážačovi pizze, aby si ľahol na zem. Keď ich neposlúchol, tak ho jeden z maskovaných mužov udrel obuškom po hlave. Následne sa dal rozvážač pizze na útek, avšak útočníci ho dobehli a zvalili na zem.

Jeden z lúpežníkov ho paralyzoval a druhý prehľadal auto, neskôr jeho. Pracovníkovi odcudzili mobilný telefón, osobné doklady a peňaženku s hotovosťou približne 450€. Spôsobili mu tiež poranenia s neurčenou dobou liečenia a celkovú hmotnú škodu vo výške 500,-€. Majiteľovi pizzerie vznikla škoda vo výške najmenej 450,-€.

Žilinskí kriminalisti po intenzívnom pátraní zistila, že aktérmi lúpežného prepadnutia boli 35 ročný Stanislav z Kysuckého Nového Mesta a 21 ročný Patrik zo Žiliny. Obidvaja muži boli vyšetrovateľom obvinení z lúpeže. V prípade preukázania viny hrozí obvineným mužom trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Stíhaní sú obidvaja obvinení muži väzobne.

Zdroj: zilina.sk, KR PZ Žilina
0 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Práca na ceste
09:58
Terchová
Iné nebezpečenstvo
09:56
Strečno
Iné nebezpečenstvo
09:41
Strečno
Kolóna
09:25
Mojšova Lúčka
Práca na ceste
09:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia