Dnes najčítanejšie
Vodič v Rudine zrazil muža čakajúceho na autobusovej zastávke. Polícia zistila, že bol pod vplyvom alkoholu

26 september 2016 - 17:43

Európsky týždeň mobility 2016 dopadol skvele, prebehlo množstvo akcií a aktivít

Foto: Európsky týždeň mobility 2016 dopadol skvele, prebehlo množstvo akcií a aktivít
Galéria: 12 fotiek
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V Žiline sa v 24. septembra 2016 poslednou aktivitou ukončila kampaň Európsky týždeň mobility 2016, ktorá bola zameraná na propagáciu šetrných druhov dopravy k životnému prostrediu, tzv. udržateľná mestská mobilita. Kampaň Európsky týždeň mobility sa každým rokom stáva stále viac populárnejšia. V Žiline sa minulý týždeň uskutočnila séria aktivít – od podpory cyklodopravy, cez verejnú hromadnú dopravu až po elektromobilitu.

Tohtoročná kampaň odštartovala 10. septembra 2016 Dňom otvorených dverí v Dopravnom podniku mesta Žiliny, pokračovala otvorenými dverami v cykloopravovni Recykel, ďalej uzávierkou ulice Vojtecha Spanyola, bezplatnou MHD pre všetkých cestujúcich a Veľkou jesennou cyklojazdou. V piatok 23. septembra 2016 sa konala premiéra akcie E-mobility day Žilina 2016, ktorá sa zamerala na propagáciu využívania vozidiel a bicyklov s elektrickým pohonom. Kampaň ukončila Cykloškola pre deti, ktoré mali záujem si precvičiť cyklistické zručnosti počas prevádzky dopravného ihriska a získať cenné informácie a rady od príslušníkov mestskej polície.

Do kampane sa zapojili už tradične aj žiaci základnej školy v Brodne, ktorí sa v piatok vybrali na cyklistickú túru, zameranú na potrebu riešenia alternatívnej dopravy v meste.

Vedenie mesta ďakuje všetkým zúčastneným a spoluorganizátorom jednotlivých podujatí, ktorí prispeli k zvýšeniu povedomia širokej verejnosti o potrebe zvažovať výber dopravného prostriedku v meste. Mottom tohtoročnej kampane bolo „Inteligentná a udržateľná mobilita – investícia do Európy“.  „Je dôležité, aby sme v meste znižovali počet áut, ktorých neustále pribúda v záujme zníženia emisného zaťaženia mestského prostredia, hluku a nehodovosti, aby mobilita v meste bola udržateľná, zdravá a najmä bezpečná pre všetkých,“ poznamenal primátor Igor Choma.


Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
06:45
Oškerda
Hmla
06:43
Lavobrezná
Práca na ceste
06:41
Strečno
Jama na ceste
05:55
Rajecká cesta
Policajná hliadka
05:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia