Dnes najčítanejšie
V centre mesta nahlásili muža sediaceho v aute dva dni bez pohnutia, na miesto privolali záchranárov

26 september 2016 - 17:43

Európsky týždeň mobility 2016 dopadol skvele, prebehlo množstvo akcií a aktivít

V Žiline sa v 24. septembra 2016 poslednou aktivitou ukončila kampaň Európsky týždeň mobility 2016, ktorá bola zameraná na propagáciu šetrných druhov dopravy k životnému prostrediu, tzv. udržateľná mestská mobilita. Kampaň Európsky týždeň mobility sa každým rokom stáva stále viac populárnejšia. V Žiline sa minulý týždeň uskutočnila séria aktivít – od podpory cyklodopravy, cez verejnú hromadnú dopravu až po elektromobilitu.

Tohtoročná kampaň odštartovala 10. septembra 2016 Dňom otvorených dverí v Dopravnom podniku mesta Žiliny, pokračovala otvorenými dverami v cykloopravovni Recykel, ďalej uzávierkou ulice Vojtecha Spanyola, bezplatnou MHD pre všetkých cestujúcich a Veľkou jesennou cyklojazdou. V piatok 23. septembra 2016 sa konala premiéra akcie E-mobility day Žilina 2016, ktorá sa zamerala na propagáciu využívania vozidiel a bicyklov s elektrickým pohonom. Kampaň ukončila Cykloškola pre deti, ktoré mali záujem si precvičiť cyklistické zručnosti počas prevádzky dopravného ihriska a získať cenné informácie a rady od príslušníkov mestskej polície.

Do kampane sa zapojili už tradične aj žiaci základnej školy v Brodne, ktorí sa v piatok vybrali na cyklistickú túru, zameranú na potrebu riešenia alternatívnej dopravy v meste.

Vedenie mesta ďakuje všetkým zúčastneným a spoluorganizátorom jednotlivých podujatí, ktorí prispeli k zvýšeniu povedomia širokej verejnosti o potrebe zvažovať výber dopravného prostriedku v meste. Mottom tohtoročnej kampane bolo „Inteligentná a udržateľná mobilita – investícia do Európy“.  „Je dôležité, aby sme v meste znižovali počet áut, ktorých neustále pribúda v záujme zníženia emisného zaťaženia mestského prostredia, hluku a nehodovosti, aby mobilita v meste bola udržateľná, zdravá a najmä bezpečná pre všetkých,“ poznamenal primátor Igor Choma.


4 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Kysucká
Kolóna
10:30
Centrum, žel. stanica
Kolóna
10:28
Lavobrezná
Kolóna
10:25
Hričovská
Kolóna
10:25
Budatínska Lehota
Kolóna
10:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia