Dnes najčítanejšie
Totožnosť neznámeho muža, ktorý napadol v Žiline vodiča autobusu MHD, bola úspešne zistená

04 júl 2014 - 11:24

V Žiline vznikne detská chirurgia

Foto: V Žiline vznikne detská chirurgia
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline (FNsP) vďaka príchodu špecialistu v odbore detská chirurgia rozšírila činnosť chirurgického oddelenia o detskú chirurgiu. Ide o komplexnú diagnostiku a liečbu chirurgických ochorení u detí do 18 rokov.

Na tlačovej konferencii zdôrazni primár chirurgického oddelenia Juraj Váňa, že pre mladých pacientov môže byť ľahšie zvládnuteľná jednodňová chirurgia, ktorá sa nespája s pobytom v nemocnici.

„Cieľom bolo najmä umožniť v našej spádovej oblasti pre zhruba 90 000 detí bližšiu dostupnosť zdravotnej starostlivosti. Aby deti s bežnými a jednoduchšími ochoreniami nemuseli cestovať mimo trvalé bydlisko. Jednodňová chirurgia má význam aj v tom, že deti sú ušetrené od stresu, dlhodobého pobytu na nemocničnom lôžku – to znamená rizika nemocničnej nákazy, vzniku nemocničných infekcií. Je to vyskúšaný a zabehnutý model v celom svete.“ povedal Váňa.

„Očakávame, že spolupracujúci lekári v regióne nám budú posielať akýchkoľvek pacientov do ambulancie a my potom zvážime spektrum pacientov, ktorých vieme v žilinskej nemocnici bezpečne ošetriť vo formáte jednodňovej chirurgie. Najviac sú to operácie rôznych pruhov, či už v slabinovej oblasti alebo v okolí pupka, sú to výkony, ktoré nám indikujú najčastejšie dermatológovia. Čiže znamienka, lymfatické uzliny a výkony urologického charakteru,“

Každého detského pacienta musí sprevádzať jeden zákonný zástupca, ktorý s ním bude počas celého pobytu, okrem času operácie. Pacienti môžu navyše vyhľadať odbornú pomoc a predoperačnú konzultáciu každý štvrtok medzi 13:00 a 15:00 v ambulancii detskej chirurgie na 4. poschodí v budove polikliniky II.


Dopravný servis
Solinky, Centrálna
Kolóna
16:14
Vysokoškolákov
Kolóna
16:14
Strečno
Kolóna
16:12
Kamenná
Kolóna
16:12
Rajecká cesta
Kolóna
16:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia