Dnes najčítanejšie
K otvoreniu diaľničného privádzača s novým úsekom D1 stále nedošlo, NDS uvádza, že to bude čoskoro

03 júl 2014 - 13:37

Na autobusovej stanici v Žiline došlo v stredu k streľbe

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v stredu 2. júla pred osemnástou hodinou prijalo oznámenie, že pri autobusovej stanici v Žiline malo dôjsť k streľbe. Po prijatí oznámenia boli okamžite na miesto vyslané všetky dostupné policajné hliadky.

Po príchode na miesto policajti zistili, že pri incidente k zraneniu osôb nedošlo. Následne pátrali v okolí a skontaktovali sa s hliadkou mestskej polície, ktorá zadržala dvoch mužov vo veku 27 a 28 rokov.

Tí boli následne predvedení na policajný útvar. Na mieste udalosti sa zaistila nábojnica. Taktiež sa vykonávalo pátranie po zbrani, ktorá bola počas vyšetrovania zaistená a spoločne s nábojnicou bude zaslaná na expertízne skúmanie. Po vykonaní procesných úkonov bol starší z mužov prepustený na slobodu. 27 ročný muž sa po predvedení podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,17 mg/l alkoholu v dychu (čo je v prepočte 2,44 promile).

Polícia na prípade intenzívne pracuje a vykonáva všetky potrebné úkony za účelom objasnenia skutku.
V súvislosti s touto udalosťou poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci prečinu nebezpečného vyhrážania.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj:
Radko Moravčík
KR PZ v Žiline0 reakcií


Dopravný servis
Kvačalova
Jama na ceste
14:59
Strečno
Práca na ceste
13:55
Rajecká cesta
Jama na ceste
13:52
Strečno
Kolóna
13:39
Strečno
Jama na ceste
12:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia