Dnes najčítanejšie
V Žiline opäť vyčíňali zlodeji, odcudzili osobné auto, motorku aj valník
COVID-19 vývoj situácie v kraji

20 september 2016 - 11:39

Mestská časť Vlčince bude štvrtá v poradí, ktorá bude mať vlastný erb

Pred zhruba dvomi rokmi bol občanom mestskej časti Trnové slávnostne predstavený erb. Išlo o prvý erb, ktorý získala mestská časť Žiliny. O pár mesiacov na to začali mestskí poslanci pracovať na tom, aby aj ďalšie mestské časti získali svoj vlastný erb. V poradí druhou a treťou sa stali Bytčica a Vranie.

Podľa najnovších informácií by aj sídlisko Vlčince malo už onedlho predstaviť štvrtý erb. Mesto plánuje slávnostné predstavenie na jar 2017. 

Heraldici pri tvorbe erbu vychádzali z Ruttkayovej mapy z roku 1747, kde sú uvedené Brezový majer a Wltsintze. Traduje sa, že tu bolo veľa vlkov. Vraj aj preto, lebo tu domáci vynášali zdochliny a oni ich požierali. 

Ako uviedol viceprimátor Patrik Groma, umiestniť ho plánujú na budovy škôl, škôlok a autobusové zastávky. Obyvatelia mesta budú mať možnosť vybrať farebné prevedenie erbu. Rozhodovať sa bude medzi zelenou, červenou a modrou.

Primátor Igor Choma informoval, že radnica plánuje zaviesť erby vo všetkých mestských častiach. Podľa neho sa takto občania nielen vracajú k histórii svojej obce, ale navyše môžu byť na ňu aj pyšní.


Dopravný servis
Strážov
Dopravná nehoda
23:07
Hlinská
Prekážka na ceste
21:57
Radoľa
Policajná hliadka
21:53
Strážov
Prekážka na ceste
21:25
Strážov
Prekážka na ceste
21:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia