Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

14 september 2016 - 14:50

Po Žiline jazdia "pretekári", ktorí ohrozujú ostatných vodičov na cestách

Foto: Po Žiline jazdia "pretekári", ktorí ohrozujú ostatných vodičov na cestách
Foto: ilustračné / markiza.sk
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V piatok 9.septembra sa po Žiline premávalo niekoľko vozidiel, ktorých vodiči si pravdepodobne našli zábavku, ktorou bola naháňačka po meste. Podobné “preteky” sa odohrávajú v Žiline najčastejšie počas piatkových nocí a víkendov. 

“Zhruba o 22:38 hod. išlo viac áut veľmi rýchlo, ani sa neodvážim tipnúť si, ako veľmi rýchlo išli. Kvôli jednému som musela prudko pribrzdiť, aby ma stihol obehnúť a nenabúrali sme. Stalo sa to pod Rondlom,” opisuje nepríjemnú skúsenosť čitateľka, ktorá šla práve vtedy na svojom aute domov.

Ako ďalej uviedla, ďalší z vodičov sa na ňu tlačil a chcel ju predbehnúť, avšak nemal kadiaľ a tak ju ohrozoval nebezpečnou jazdou v tesnej blízkosti. Vodička preto musela zrýchliť a uhnúť sa mu. “Takýmto vodičom by som nedala pokutu, ale zobrala vodičák,” dodáva. Problémom je podľa nej to, že podobní pretekári často nenatrafia na policajtov.

Nebezpečne jazdiacich šoférov bolo spolu približne 7 alebo 8, všetky autá vyzerali byť relatívne nové. Šťastie mali aj chodci, ktorí v tom čase neprechádzali cez priechod na Rajeckej ceste. Tí počkali, keď videli hlučné autá idúce nebezpečne rýchlo.

Väčšina z áut bola čiernej alebo alebo tmavomodrej farby, jedno z nich malo svetlomodrú farbu. Čitateľka chce po svojej skúsenosti upozorniť ostatných vodičov, aby boli obozretní a ak stretnú na ceste podobných pretekárov, môžu kontaktovať políciu na bezplatnom čísle 158.Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
10:26
Strečno
Jama na ceste
10:24
Mojšova Lúčka
Kolóna
10:07
Strečno
Kolóna
09:57
Oškerda
Práca na ceste
09:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia