Dnes najčítanejšie
Totožnosť neznámeho muža, ktorý napadol v Žiline vodiča autobusu MHD, bola úspešne zistená

10 september 2016 - 13:21

V Žiline sa ďalší muž sexuálne uspokojoval na verejnosti, priamo pri základnej škole

Foto: V Žiline sa ďalší muž sexuálne uspokojoval na verejnosti, priamo pri základnej škole
Foto: ilustračné / zilina-gallery.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V Žiline sa bohužiaľ priebežne objavujú muži, ktorí obťažujú ženy, alebo sa uspokojujú sexuálne na verejnosti. Podobný prípad sa stal nedávno aj pri základnej škole na ulici Romualda Zaymusa. Vďaka všímavosti ženy, ktorá zavolala na linku 159 a privolala tak mestskú políciu, sa podarilo muža zadržať.

Muž bol pravdepodobne psychicky narušený, už v minulosti pykal za exhibicionizmus

Mestskí policajti hneď po príchode zadržali muža v blízkosti školy, žena v hlásení uviedla, že neznámy občan sa správa abnormálne. Hliadke sa javil zadržaný ako psychicky narušený, opakovane plakal a mal fyzicky napadnúť mestského policajta. Príslušníci Mestskej polície museli preto zasiahnuť a muža spacifikovať, následne privolali aj štátnu políciu. 

Vyšetrovateľ obvinil 57-ročného Štefana z výtržníctva a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Už na druhý deň sudkyňa okresného súdu rozhodla, že obvinený muž pôjde do väzby. Hrozilo totiž, že Štefan by mohol na slobode pokračovať v trestnej činnosti.Prichytený muž si už pred dvomi rokmi odpykal trest za dvojnásobný prečin výtržníctva a krádež - vtedy sa okrem iného dopustil sexuálneho exhibicionizmu. Teraz mu za incident pri základnej škole hrozí až trojročné väzenie.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
12:13
Nemocničná
Práca na ceste
12:13
Hričovská
Jama na ceste
12:07
Bytčická
Jama na ceste
11:58
Strečno
Kolóna
11:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia