Dnes najčítanejšie
Pri prvom kosení v Žiline omylom pokosili súkromný pozemok, situácia sa dnes zopakovala druhýkrát

30 jún 2014 - 20:36

ISIC karty v DPMŽ budú platiť v celom rozsahu!

Foto: ISIC karty v DPMŽ budú platiť v celom rozsahu!
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Už od 1. augusta 2014 začne Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) začne uznávať študentské karty ISIC v celom rozsahu. Ďalšou novinkou je bezplatné cestovanie pre dospelú osobu s kočíkom. Aj toto prinieslo dnešné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiline.

V celom rozsahu znamená podľa riaditeľa DPMŽ Jána Barienčíka to, že ISIC karty v DPMŽ budú uznané aj ako bezkontaktné čipové karty, aj ako doklad slúžiaci pre zľavu a doklad o návšteve školy. Po novom teda môže dopravný podnik nahrať do tejto bezkontaktnej karty príslušný tarif a cestujúci si nemusí vybavovať iné karty a potvrdenia. Veríme, že toto uľahčí život mnohým študentom. Druhou funkciou ISIS kariet je uznávanie ich vizuálnej podoby. Nie je teda nutné použiť ju ako elektronickú kartu, ISIC s príslušnou identifikačnou známkou bude uznávaný ako doklad o zľave/návšteve školy.

Ako hlavný dôvod zrušenia cestovného pre osoby s kočíkom uvádza DPMŽ fakt, že prvoradá je bezpečnosť počas nastupovania a jazdy vo vozidle. Preto je označovanie lístka ďalšia činnosť navyše, ktorá môže túto bezpečnosť ohroziť.

zdroj: TASR


Dopravný servis
Rudinka
Jama na ceste
23:42
Oškerda
Policajná hliadka
23:38
Radoľa
Práca na ceste
23:37
Estakáda
Jama na ceste
23:37
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia