Dnes najčítanejšie
Už viete koho budete voliť? Kandidáti na župana ŽSK a primátora Žiliny sa predstavia v diskusiách na Žilinak.sk

25 august 2016 - 20:23

Dočasný most vo Vraní zatiaľ zostáva na svojom mieste. Mestská časť je odľahčená od stoviek áut

Foto: Dočasný most vo Vraní zatiaľ zostáva na svojom mieste. Mestská časť je odľahčená od stoviek áut
Foto: Martin Kapitulík

Dočasný most, ktorý bol zhotovený ako náhradná trasa pre obyvateľov mestskej časti Žilina - Vranie počas výstavby diaľnice, naďalej zostáva na svojom mieste. Dnes o tom informoval poradca ministra dopravy, Martin Kapitulík, na svojom Facebooku. 

“Som veľmi rád, že z pozície poradcu ministra dopravy môžem ešte intenzívnejšie pomáhať žilinskému regiónu. V spolupráci s Mestom Žilina sa nám podarilo na Ministerstve dopravy a v Národnej diaľničnej spoločnosti dohodnúť, že dočasný most vo Vraní naďalej ostáva na svojom mieste,” uviedol.

Toto dočasné premostenie výrazne odľahčilo dopravu v mestskej časti Vranie a predovšetkým tak uľahčilo život jej obyvateľom. Počet áut, ktoré predtým prešli cez ulice Vrania, bol obrovský. Osobná aj nákladná doprava z Kysúc často smerovala práve tade. Počas zápchy na hlavnom ťahu na Kysuce vodiči využívali Vranie ako obchádzku.

Most mal byť pôvodne demontovaný už po dokončení úseku D3 Strážov-Brodno, teraz však môže jeho správu prebrať Mesto Žilina a bude tak slúžiť ľuďom až do vybudovania ďalšieho úseku D3 Žilina - Brodno - Kysucké Nové Mesto.
Zdroj: Facebook Martin Kapitulík


Dopravný servis
Estakáda
Prekážka na ceste
07:25
Zádubnie
Iné nebezpečenstvo
07:22
Strečno
Jama na ceste
07:22
Obvodová
Kolóna
06:54
Lysica
Prekážka na ceste
06:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina