Dnes najčítanejšie
Petícia za záchranu Demänovskej Doliny má stotisíc online podpisov
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

26 august 2016 - 11:20

Po meste sú opäť rozmiestnené kartónové reklamné pútače

Viacerí čitatelia nás upozornili na ďalšie reklamné pútače, ktoré boli rozmiestnené po stĺpoch verejného osvetlenia a zastávkových označníkoch. Kartónové reklamy pripevnené sťahovacími páskami sú opäť po celom meste a propagujú blížiacu sa akciu. Podobnú reklamu využívajú najčastejšie cirkusy. Mnohým obyvateľom mesta ale takýto spôsob propagácie prekáža a neustále proti nemu bojujú.

Obrátili sme sa na mesto Žilina s otázkou, či už je táto reklama evidovaná a či bude odstránená. Odpoveď uviedol hovorca mesta, Pavol Čorba:

“Reklamné pútače sme zaevidovali, priestupok je v súčasnosti v riešení.”

Mesto má nelegálnu reklamu zadokumentovanú, prebieha objasňovanie.

Mestská polícia Žilina (MP) postupuje tak, ako v predchádzajúcich prípadoch v zmysle VZN č. 3/2012 o RIP zariadeniach na území mesta Žilina, resp. v zmysle VZN č. 16/2016 o podmienkach vylepovania a umiestňovania plagátov.

Za porušenie VZN môže MP uložiť v blokovom konaní pokutu do 33 €, v prípade nerešpektovania výzvy na odstránenie RIP zariadení postupujeme vec na správne konanie OÚ Žilina podľa zákona o priestupkoch.

Niektorí poslanci mestského zastupiteľstva hľadajú spôsob, ako zabrániť tomu, aby sa situácia pravidelne opakovala. Riešením by mohla byť pokuta do výšky až 6 638 eur.
0 reakcií


Dopravný servis
Rosina
Policajná hliadka
07:58
Mojšova Lúčka
Práca na ceste
07:29
Strečno
Práca na ceste
21:14
Priemyselná
Jama na ceste
21:00
Mojšova Lúčka
Stacionárny radar
20:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.