Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní uzavrú cestu okolo Vodného diela Žilina, premávka bude obmedzená od 16:00 hod.

11 august 2016 - 15:46

Vlčinčiari majú opäť problémy so starými vrakmi, ich odťah je administratívne náročný

Foto: Vlčinčiari majú opäť problémy so starými vrakmi, ich odťah je administratívne náročný
Foto: Iveta Martinková

Začiatkom roka 2016 sa na nás obrátilo nezávisle od seba niekoľko obyvateľov, ktorí nás upozornili na problémy so starými odparkovanýmii vrakmi na parkoviskách na Vlčincoch. Vlčince, podobne ako iné veľké sídliska v Žiline, trpia problémom nedostatku parkovacích miest. O to citlivejšie reagujú ich obyvatelia na ľudí, ktorí tu parkujú niekoľko automobilov – vrakov a zaberajú tak miesto pre parkovanie používaných áut. “Všetci vieme, že na našom sídlisku je nedostatok parkovacích miest. Napriek tomu sú ľudia,ktorí blokujú množstvo plôch nepojazdnými autami,” uviedla poslankyňa za obvod Vlčince Iveta Martinková.


Situáciu sme na krátky čas vyriešili, teraz sa vraky objavili opäť

Krátko po tom, ako sme v januári zverejnili článok, sa starší muž, ktorý je jedným z vlastníkov väčšieho počtu vrakov, rozhodol preparkovať ich na parkovisko k obchodnému domu Tesco na Košickej ulici. Teraz sa však problémy so zaberaním parkovacích miest nepojazdnými a nevyužívanými vozmi objavili znova.

“Niektorí občania situáciu sledujú a na vraky ma upozorňujú. Je to dôkaz, že tento problém vnímajú dosť citlivo a mrzí ich postoj tých, čo ho spôsobujú. Taktiež žiadajú nápravu. Odťahy urgujem, avšak je to náročné. Nie tak technicky ako administratívne. O to viac poteší, ak sa odtiahne čo len jedno auto. Práve odtiahnuté auto dlhodobo blokovalo miesto na Varšavskej ceste,” spresnila Martinková.

 
Poslankyňa zároveň vyzýva k ohľaduplnosti, parkovanie pod panelákmi nie je miesto určené na skladovanie vrakov. “Chcela by som požiadať občanov sídliska o ohľaduplnosť aj v tomto smere. Všetci sme z jedného sídliska a mohli by sme tento fakt poňať aj cestou vzájomnej ústretovosti a dodržiavaním základných pravidiel medziľudského spolunažívania. Vraky áut skutočne na sídlisko nepatria,” uzatvorila Martinková.


Dopravný servis
Mostná
Práca na ceste
21:13
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
18:37
Košická
Iné nebezpečenstvo
18:08
Strečno
Policajná hliadka
17:58
Na Horevaží
Policajná hliadka
17:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia