Dnes najčítanejšie
29-ročný Miroslav sa vlámal do rodinného domu pri Žiline a spôsobil škodu 2-tisíc eur, polícia ho obvinila

11 august 2016 - 15:46

Vlčinčiari majú opäť problémy so starými vrakmi, ich odťah je administratívne náročný

Foto: Vlčinčiari majú opäť problémy so starými vrakmi, ich odťah je administratívne náročný
Foto: Iveta Martinková

Začiatkom roka 2016 sa na nás obrátilo nezávisle od seba niekoľko obyvateľov, ktorí nás upozornili na problémy so starými odparkovanýmii vrakmi na parkoviskách na Vlčincoch. Vlčince, podobne ako iné veľké sídliska v Žiline, trpia problémom nedostatku parkovacích miest. O to citlivejšie reagujú ich obyvatelia na ľudí, ktorí tu parkujú niekoľko automobilov – vrakov a zaberajú tak miesto pre parkovanie používaných áut. “Všetci vieme, že na našom sídlisku je nedostatok parkovacích miest. Napriek tomu sú ľudia,ktorí blokujú množstvo plôch nepojazdnými autami,” uviedla poslankyňa za obvod Vlčince Iveta Martinková.


Situáciu sme na krátky čas vyriešili, teraz sa vraky objavili opäť

Krátko po tom, ako sme v januári zverejnili článok, sa starší muž, ktorý je jedným z vlastníkov väčšieho počtu vrakov, rozhodol preparkovať ich na parkovisko k obchodnému domu Tesco na Košickej ulici. Teraz sa však problémy so zaberaním parkovacích miest nepojazdnými a nevyužívanými vozmi objavili znova.

“Niektorí občania situáciu sledujú a na vraky ma upozorňujú. Je to dôkaz, že tento problém vnímajú dosť citlivo a mrzí ich postoj tých, čo ho spôsobujú. Taktiež žiadajú nápravu. Odťahy urgujem, avšak je to náročné. Nie tak technicky ako administratívne. O to viac poteší, ak sa odtiahne čo len jedno auto. Práve odtiahnuté auto dlhodobo blokovalo miesto na Varšavskej ceste,” spresnila Martinková.

 
Poslankyňa zároveň vyzýva k ohľaduplnosti, parkovanie pod panelákmi nie je miesto určené na skladovanie vrakov. “Chcela by som požiadať občanov sídliska o ohľaduplnosť aj v tomto smere. Všetci sme z jedného sídliska a mohli by sme tento fakt poňať aj cestou vzájomnej ústretovosti a dodržiavaním základných pravidiel medziľudského spolunažívania. Vraky áut skutočne na sídlisko nepatria,” uzatvorila Martinková.
23 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
00:54
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
22:08
Lysica
Prekážka na ceste
20:56
Porúbka
Policajná hliadka
20:56
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
20:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia