Dnes najčítanejšie
Pri Kysuckom Novom Meste došlo k zmene organizácie dopravy z dôvodu výstavby diaľničného privádzača

27 júl 2016 - 20:33

Kriminálny úrad tajne vyšetroval obchod s falzifikátmi autodielov, včera v noci colníci zasiahli

Foto: Kriminálny úrad tajne vyšetroval obchod s falzifikátmi autodielov, včera v noci colníci zasiahli
Galéria: 4 fotky
Foto: financnasprava.sk

Colníci Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) takmer 6 mesiacov tajne vyšetrovali obchod s falošnými náhradnými dielmi do automobilov. Akcia dostala krycí názov „DETTO“ a škoda sa odhaduje na cca 50 000 eur.

Včerajšia noc v žilinskom kraji bola pre colníkov z KUFS a Colného úradu Žilina rušná. Počas kontrolnej akcie preverili jednu maloobchodnú prevádzku a tri veľkokapacitné sklady. Spoločnosť, na ktorú sa zamerali sa oficiálne zaoberá predajom náhradných dielov na najpredávanejšie značky osobných áut.

Počas noci skontrolovali viac ako 160 000 náhradných dielov, podozrivých je 203 kusov

Počas nočnej kontrolnej akcie colníci spolu s prizvanými odborníkmi na falzifikáty náhradných dielov do osobných automobilov skontrolovali desiatky tisíc skladových položiek. Z tohto množstva colníci zaistili 203 kusov náhradných dielov z dôvodu, že ide pravdepodobne o falzifikát. Hodnota zaisteného tovaru činí podľa údajov kontrolovanej spoločnosti sumu takmer 7 000 eur.

Akcia podľa našich informácií súvisela s kontrolovaním patentovaných dielov jednej z automobiliek, ktorá prednedávnom zakúpila patent na ich predaj na území Slovenska a Česka. Na základe toho nie je povolené predávať na území SR iné diely ako priamo originálne z dielne automobilky. V súčasnosti preto prebiehajú v spoločnostiach zaoberajúcich sa distribúciou náhradných dielov neohlásené kontroly, ktoré majú tieto diely odhaliť. Medzi podozrivými zadržanými dielmi boli kapoty, blatníky a svetlá, celkovo majú podozrivé položky podľa informácií colnej správy podiel len 0,12 percenta na skladových zásobách.

.


Zdroj: financnasprava.sk


Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Stacionárny radar
14:25
Komenského
Dopravná nehoda
14:09
Koňhora
Kolóna
14:08
Radoľa
Práca na ceste
13:42
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
13:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina