Dnes najčítanejšie
VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

20 júl 2016 - 15:30

Podchod pri plavárni skrášlili umelci zo Žiliny grafitmi a street-art dielami

Foto: Podchod pri plavárni skrášlili umelci zo Žiliny grafitmi a street-art dielami
Galéria: 3 fotky
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Začiatkom júla získal podchod pri Mestskej krytej plavárni Žilina nový vzhľad. Autorom grafitov a street-art bol opäť rodák zo Žiliny Ján Jančár, ktorý už v minulosti s mestom spolupracoval pri úprave podchodu na Ulici Matice slovenskej.

Mesto Žilina by sa chcelo týmto Jánovi Jančárovi a jeho kolektívu poďakovať, že svojím umením opäť skrášlili naše mesto a dali novú tvár podchodu, ktorý bol v dezolátnom stave. Nové grafity v podchode v odtieňoch zelenej a modrej sú pekné a tematicky sa hodia k okoliu samotnej plavárne, keďže sú na nich morské motívy.

„Grafitové maľby sú už v tejto dobe svetový fenomén. Myslím si, že v tomto prevedení sú určite pre Žilinu prínosom. V mene obyvateľov mesta pánovi Jančárovi vyslovujem úprimné poďakovanie. Jeho práca sa isto stane príkladom aj pre mnoho ďalších žilinských umelcov, ktorí vedia, že grafity – ako umenie, môžu potešiť nejedno oko či ducha,“ povedal zástupca primátora Patrik Groma.

Aj v tomto prípade išlo o akciu, kedy sa najprv vyčistili všetky steny podchodu od plagátov a rôznych letákov, vymaľovali sa podkladovým náterom a následne boli pomaľované maľbami grafitmi a street-art dielami. S nápadom prišiel samotný umelec, ktorý mestu ponúkol pomoc s týmto podchodom za podmienok, ktoré si mesto samo určí.

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
06:00
Fatranská
Policajná hliadka
01:27
Cesta II/583B
Stacionárny radar
01:23
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:30
Lavobrezná
Práca na ceste
22:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia