Dnes najčítanejšie
VIDEO: V mestskej časti Bytčica prešiel vlak cez priecestie až po otvorení závor

19 júl 2016 - 09:15

Slovak Night Photo 2016 štartuje prvý ročník

Celoštátna fotografická súťaž Slovak Night Photo je určená pre amatérskych aj profesionálnych fotografov. Cieľom ročníka 2016 je rozšíriť povedomie o technike fotografie svetelných zdrojov s dlhou uzávierkou, podporiť diskusiu o tomto štýle fotografie a vytvoriť priestor pre vzájomnú konfrontáciu v nápaditosti a umeleckosti zachyteného záberu.

Slovak Night Photo štartuje svoj prvý ročník vďaka partnerom, nadšencom nočnej fotografie aj profesionálnym fotografom. Garantom súťaže je Ing. Juraj Antal, predseda Fotoklubu Karola Plicku v Martine. Fotografi môžu svoje diela s témou Light Painting zasielať od 17. júla do 17. augusta 2016. Následne ich vyhodnotí odborná päťčlenná porota a nájdete ich na webe súťaže v prehľadnom poradí.

Kreslenie svetlom je vo fotografickej sfére čoraz obľúbenejšou témou. Fotografi tu experimentujú pri menej vyhovujúcich svetelných podmienkach s dlhou expozíciou. Pre zachytenie svetelnej stopy nie je dôležitý typ fotoaparátu, ale to, aby fotografovi umožňoval mať kontrolu nad nastavením expozície. Na vytvorenie zaujímavej fotografie môžete použiť prakticky akýkoľvek zdroj svetla - od žiarovky, laseru, svetla na bicykel alebo auta.

V priebehu súťaže sa zaslané fotografie nebudú uverejňovať, aby nedošlo k úniku dobrých nápadov. Ak by sa však súťažiaci alebo fanúšikovia nočnej fotografie radi svojimi zábermi pochválili, môžu ich postovať na sociálnych sieťach s hashtagom #slovaknightphoto alebo sa nechať inšpirovať na Facebooku a Instagrame.

Organizátorom súťaže je Občianske združenie METRO, ktorého hlavným poslaním je podpora regionálneho rozvoja. Hlavným partnerom súťaže je Očná klinika UVEA Mediklinik z Martina, najmodernejšie očné centrum na Slovensku, ktorá do súťaže venuje laserovú operáciu očí.

Medzi cenami je aj požičanie automobilu Volkswagen Jetta na víkend od spoločnosti Galimex, patriacej k top firmám na Slovensku v oblasti predaja a servisu vozidiel. Nadšencov adrenalínových zážitkov zas poteší súkromný let balónom pre štyri osoby so štartom zo Žiliny od spoločnosti balonom.sk. Poslednou cenou je jazda pre osem osôb na BVP na tankodrome v Podbieli.
0 reakcií


Dopravný servis
Predmestská
Kolóna
21:26
Predmestská
Stacionárny radar
21:24
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
20:44
Rudinka
Prekážka na ceste
20:41
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia