Dnes najčítanejšie
Dnes v noci sa mení letný čas na zimný, definitívne zrušenie striedania je navrhnuté od roku 2021

14 júl 2016 - 13:03

Firma, ktorá mala dodať nové auto Audi A8l pre primátora, odstúpila od zmluvy

Foto: Firma, ktorá mala dodať nové auto Audi A8l pre primátora, odstúpila od zmluvy
Foto: ilustračné

Predajca pre tlak verejnosti svoje víťazstvo vo verejnom obstarávaní prehodnotil a požiadal mesto o zrušenie kúpnej zmluvy. Radnica zrušenie kúpnej zmluvy so spoločnosťou Audi Bratislava akceptovalo. To znamená, že Audi Bratislava nedodá vozidlo Audi A8L za sumu 79 440 eur a primátor Igor Choma bude nateraz využívať mestský Mercedes S500 z roku 2001 a viac ako 670 tisíc najazdenými kilometrami.

Aktualizácia o stanovisko mesta Žilina

“Kúpna zmluva na vozidlo bola zrušené na náklade žiadosti víťazného uchádzača, pretože ich spoločnosť bola negatívne medializovaná,” uviedol hovorca mesta Pavol Čorba. „Na margo veci, výborný manažér, ktorý urobí prebytok v rozpočte 3,8 milióna € by sa nemal voziť na aute, ktoré má najazdené 700-tisíc kilometrov,“ dodal zástupca primátora Patrik Groma.

Súčasné autá sú už za horizontom životnosti. “Auto je nielen reprezentačné (krajské mesto, prijatie delegácií a pod.), ale plní aj funkcie pre celé mesto. Súťaž sa opakovala, pretože chceme efektívne riadiť náklady mesta a súčasné autá sú už za horizontom životnosti. Mimochodom, podmienky, t. j. cenu nového vozidla schválili poslanci mestského zastupiteľstva a nie primátor mesta,” doplnil hovorca.
0 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:11
Strečno
Práca na ceste
21:10
Strečno
Jama na ceste
20:23
Strečno
Práca na ceste
19:29
Rajecká cesta
Práca na ceste
17:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia