Dnes najčítanejšie
V centre mesta nahlásili muža sediaceho v aute dva dni bez pohnutia, na miesto privolali záchranárov

08 júl 2016 - 10:54

Šéfka školstva, ktorá priniesla zbraň na Mestský úrad, uzavrela dohodu o vine a treste

Ešte začiatkom roka si vedúca odboru školstva v Žiline Nora Zapletajová priniesla do práce zbraň s 25 ostrými nábojmi. Tú mala zdediť po nebohom otcovi. Problémom však je, že nevlastní zbrojný pas, na základe ktorého by bola oprávnená zbraň nosiť. Kolegyňa, ktorej vedúca odboru zbraň ukázala, sa vyľakala a zavolala políciu, ktorá obratom zakročila ešte v kancelárii na Mestskom úrade v Žiline.

Okresný súd odsúdil vedúcu odboru na dva roky nepodmienečne, odklad je jeden rok


Na včerajšom súde sa obvinená dohodla s prokurátorom o vine a treste, podľa ktorej ju sudca na dva roky podmienečne s odkladom na jeden rok. Na súde odsúdená neuviedla, prečo zbraň do práce priniesla. „Nie primátor o tom nevedel. Nedošlo k zraneniu žiadnej osoby na MsÚ, preto pokladáme, že to bola súkromná záležitosť a mesto nemá právo vyjadrovať sa k súkromným záležitostiam zamestnancom,” uviedol k prípadu hovorca mestského úradu Pavol Čorba.

Nora Zapletajová zostáva naďalej vedúcou odboru školstva, úradníčku, ktorá na zbraň upozornila políciu, však podľa medializovaných informácií vyhodili.5 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
00:39
Strečno
Prekážka na ceste
23:38
Horný Hričov
Policajná hliadka
21:39
Bratislavská
Policajná hliadka
21:22
Strečno
Prekážka na ceste
21:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia