Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

04 júl 2016 - 12:43

Tragická havária mladíkov na motorke v Žaškove - mladší mal len 16 rokov

Foto: Tragická havária mladíkov na motorke v Žaškove - mladší mal len 16 rokov
Galéria: 3 fotky
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V nedeľu 3. júla v čase okolo 22.05 hod. došlo na ceste tretej triedy v obci Žaškov, okres Dolný Kubín k dopravnej nehode. Doteraz nezistený vodič viedol motocykel YAMAHA YZF s jedným spolujazdcom v smere na obec Párnica, okres Dolný Kubín. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin narazil do obrubníka a kovového oplotenia.

Pri dopravnej nehode utrpeli dvaja muži vo veku 16 a 29 rokov (obaja z okresu Dolný Kubín) zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahli. U oboch nebohých bude vykonaná pitva. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 3.000.-€. V súvislosti s touto tragickou dopravnou nehodou poverený príslušník Policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody, ako aj to, kto z nebohých viedol motocykel, sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, dodržiavali dopravné predpisy a rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Polícia v Žilinskom kraji vykonáva zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky a operatívne prijíma opatrenia podľa aktuálneho vývoja dopravnej situácie. Dôvodom opatrení je zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky s cieľom pozitívne ovplyvniť dopravnú nehodovosť a jej následky. Zámerom opatrení je aj ochrana účastníkov cestnej premávky, ktorí na cestách dodržiavajú pravidlá cestnej premávky. V prípade potreby policajti svoj výkon služby zamerajú hlavne na riadenie cestnej premávky na kritických úsekoch s cieľom zabezpečenia ich prejazdnosti.

Zdroj: KR PZ


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
21:30
Nemocničná
Práca na ceste
21:27
Strečno
Jama na ceste
21:26
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
21:24
Cesta I/64
Policajná hliadka
20:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia