Dnes najčítanejšie
Na ceste medzi obcami Višňové a Turie bude pre stavbu diaľnice niekoľko dní obmedzená premávka

03 júl 2016 - 17:15

Peter Sagan dnes vyhral 2. etapu Tour de France 2016

Hviezda tímu Tinkoff Peter Sagan dnes po dvojročnom pôste v etapových víťazstvách vyhral v záverečnom špurte druhej etapy 103. ročníka Tour de France. V 183 kilometrov dlhej etape z Saint-Lô do Cherbourg-en-Cotentin bol Sagan v závere najrýchlejší aj vďaka pomoci českého cyklistu a tímového koleguRomana Kreuzigera.

Sagan sa vďaka víťazstvu oblečie do žltého dresu, patrí mu aj prvenstvo v bodovacej súťaži o zelený dres. Jeho víťazný čas je 04h 20’ 51’‘. “Som veľmi prekvapený, že som vyhral, pretože som si myslel, že vpredu sú ďalší dvaja jazdci. Tím odviedol skvelú pracu, Roman Kreuziger mi veľmi pomohol a potiahol ma až do 50 metrov pred cieľom. Keď som videl, že niekto za mnou nastúpil, začal som šprintovať a Alaphilippa som porazil. Je to prvýkrát v kariére, čo budem mať žlté tričko a je to pre mňa špeciálne,” uviedol v rozhovore krátko po preteku Sagan.

Poradie bodovacej súťaže po 2. etape
Celkové poradie po 2. etape
Víťazný špurt Petra Sagana“Dnes bolo v pelotóne veľa stresu a pri tom sa nič nedialo a potom vo finále boli v popredí tí jazdci od ktorých sa to aj očakávalo. Osobne som spokojný s tretím miestom a je to pekný spôsob, ako začať preteky. Nemal som žiadne problémy v cieli a môžem byť spokojný so svojím výsledkom,” uviedol Peter Sagan na margo včerajšej úvodnej etapy, v ktorej skončil tretí.


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
11:00
Strečno
Kolóna
10:41
Budatínska Lehota
Kolóna
10:11
Strečno
Kolóna
09:53
Cesta I/64
Stacionárny radar
09:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia