Dnes najčítanejšie
VIDEO: Žltý Anjel nesúhlasí s opatrnosťou hasičov pri horiacej cisterne v Žiline, ktorá obmedzila dopravu

28 jún 2016 - 14:17

Tretí pretek Žilinskej ŽUPATOUR 2016 odštartoval AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly

Rekordná účasť na treťom preteku Žilinskej ŽUPATOUR 2016 odštartovala AUTHOR ŠKODA bikemaratón Súľovské skaly. Tradičný cyklomaratón, ktorý sa stal súčasťou ŽUPATOUR, otvoril vo svojom 18. ročníku štyri trasy po 18, 39, 60 a 86 kilometrov.

Súľovský pretek je jeden z tých najpopulárnejších v našom kraji a zastupuje Horné Považie. Trasa bola výborne pripravená a aj keď počasie ukázalo už svoju pravú letnú tvár, v horskom prostredí sa dalo nájsť aj trochu ochladenia a dokonca i blata.

Ako uviedol koordinátor Žilinskej ŽUPATOUR a zároveň organizátor AUTHOR ŠKODA bikemaratónu Súľovské skaly Slavomír Strečanský, tento rok dosiahla účasť rekordných 1.062 cyklistov.

„Veľká vďaka patrí všetkým účastníkom, ktorí aj za takýchto extrémnych podmienok prišli a dokázali prejsť svoje trasy. Tento rok premiérovo viedla trať i cez národnú prírodnú rezerváciu Súľovské skaly, čo bol skvelý zážitok. A poďakovanie patrí, samozrejme, tiež celému organizačnému tímu, vďaka ktorému preteky prebehli bez výrazných problémov,“ doplnil S. Strečanský.

V prvú júlovú sobotu 2. 7. 2016 sa ŽUPATOUR ďalej presunie na Oravský cyklomaratón v Dolnom Kubíne. Záverečný pretek sa v septembri odohrá v Snežnici, kde na ISTROFINAL SNEŽNICKOM MTB maratóne prebehne aj celkové vyhodnotenie s vyhlásením výsledkov v jednotlivých súťažných kategóriách Žilinskej ŽUPATOUR 2016.

Pre víťaza je pripravený unikátny župný pohár a pre všetkých, ktorí sa zúčastnia aspoň štyroch z piatich župných pretekov, sú pripravené originálne cyklodresy.Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
21:55
Strečno
Zver pri ceste
20:24
Strečno
Zver pri ceste
20:10
Budatínska Lehota
Kolóna
19:45
Strečno
Jama na ceste
19:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina