Dnes najčítanejšie
Podnikateľ Trabelssie si prenajíma dvojizbový mestský byt za 108 eur, mesto ho vysťahovať nevie

28 jún 2016 - 13:21

Žiaci zo Základnej školy Martinská pokrstili svoju vlastnú knihu

Krátko pred začiatkom letných prázdnin žiaci 4. A zo Základnej školy, Martinská na sídlisku Vlčince v Žiline pokrstili svoju vlastnú knihu s názvom „Malý princ zo 4. A“. Nápad vytvoriť z prác žiakov jedinečnú knihu mala ich pani učiteľka Andrea Tarabová.

Krstu knihy sa zúčastnil aj zástupca primátor Patrik Groma, ktorý spoločne s pani riaditeľkou Beátou Veselskou knihu pokrstili lupeňmi ruží. 

Kniha „Malý princ zo 4. A“, ako už z názvu vyplýva, bola inšpirovaná príbehom Malý princ od Antoine de Saint-Exupéryho. Kniha pozostáva z prác sedemnástich malých autorov, ktoré reprezentujú ich pohľad na toto celosvetovo známe dielo. Každý z autorov knihy vytvoril kresbu malého princa, opis diela zo svojho uhla pohľadu a básničku.

Výtvory detí boli natoľko krásne a pútavé, že by bola obrovská škoda, ich niekam založiť, a tak sa ich pani učiteľka rozhodla vytvoriť z nich jedinečnú knihu, ktorá reprezentuje ich prácu a šikovnosť. Okrem krásnej knihy má tento rok trieda 4. A aj ďalší úspech a to, „Ocenenie trieda roka“ v celoškolskej súťaži.  

Slávnostného krstu, ktorý krásnym príhovorom otvorila pani učiteľka, sa zúčastnilo aj mnoho rodičov a starých rodičov, ktorí tak mohli so svojimi ratolesťami prežiť krásne a pre nich nezabudnuteľné chvíle. Krstilo sa symbolicky lupeňmi červených ruží, ktorá bola obľúbenou kvetinou Malého princa.

Na záver zástupca primátora Patrik Groma ocenil prácu šikovných autorov, zagratuloval im ku krásnej  práci, poprial veľa úspechov a odovzdal sladkú odmenu. 

0 reakcií


Dopravný servis
Strážov
Policajná hliadka
22:00
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
20:11
Rudinka
Iné nebezpečenstvo
19:00
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
18:56
Lavobrezná
Policajná hliadka
18:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.