Dnes najčítanejšie
VIDEO: Zrážke áut na ulici Vysokoškolákov sa dalo predísť, miesto je známe častými nehodami

28 jún 2016 - 13:21

Žiaci zo Základnej školy Martinská pokrstili svoju vlastnú knihu

Krátko pred začiatkom letných prázdnin žiaci 4. A zo Základnej školy, Martinská na sídlisku Vlčince v Žiline pokrstili svoju vlastnú knihu s názvom „Malý princ zo 4. A“. Nápad vytvoriť z prác žiakov jedinečnú knihu mala ich pani učiteľka Andrea Tarabová.

Krstu knihy sa zúčastnil aj zástupca primátor Patrik Groma, ktorý spoločne s pani riaditeľkou Beátou Veselskou knihu pokrstili lupeňmi ruží. 

Kniha „Malý princ zo 4. A“, ako už z názvu vyplýva, bola inšpirovaná príbehom Malý princ od Antoine de Saint-Exupéryho. Kniha pozostáva z prác sedemnástich malých autorov, ktoré reprezentujú ich pohľad na toto celosvetovo známe dielo. Každý z autorov knihy vytvoril kresbu malého princa, opis diela zo svojho uhla pohľadu a básničku.

Výtvory detí boli natoľko krásne a pútavé, že by bola obrovská škoda, ich niekam založiť, a tak sa ich pani učiteľka rozhodla vytvoriť z nich jedinečnú knihu, ktorá reprezentuje ich prácu a šikovnosť. Okrem krásnej knihy má tento rok trieda 4. A aj ďalší úspech a to, „Ocenenie trieda roka“ v celoškolskej súťaži.  

Slávnostného krstu, ktorý krásnym príhovorom otvorila pani učiteľka, sa zúčastnilo aj mnoho rodičov a starých rodičov, ktorí tak mohli so svojimi ratolesťami prežiť krásne a pre nich nezabudnuteľné chvíle. Krstilo sa symbolicky lupeňmi červených ruží, ktorá bola obľúbenou kvetinou Malého princa.

Na záver zástupca primátora Patrik Groma ocenil prácu šikovných autorov, zagratuloval im ku krásnej  práci, poprial veľa úspechov a odovzdal sladkú odmenu. Dopravný servis
Kragujevská
Kolóna
10:39
Košická
Kolóna
10:29
Kysucká
Prekážka na ceste
10:26
Strečno
Kolóna
10:12
Koňhora
Práca na ceste
09:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina