Dnes najčítanejšie
Petícia za záchranu Demänovskej Doliny má stotisíc online podpisov
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

04 jún 2016 - 10:45

Do Žiliny zavítal cirkus, obyvatelia mesta ho nahlasujú na polícii

Do Žiliny po dlhej dobe opäť zavítal cirkus. Keďže na trávnatej ploche pri Hypertescu momentálne prebiehajú stavebné práce a plochu pri športovej hale sa majiteľom zrejme nepodarilo prenajať, rozložili sa medzi sídliskami Solinky a Hliny. 

Záujem o cirkus však v Žiline oproti minulým rokom klesá a naopak vystupujú hlasy proti jeho pôsobeniu na území mesta. Podľa ohlasov našich čitateľov viacerí už cirkusy nenavštevujú ani s deťmi. Prekáža im cvičenie zvierat, ktoré podľa nich trpia preto, aby ukázali publiku zaujímavé kúsky.

“Zvieratá trpia nielen vtedy, keď musia plniť príkazy cvičiteľov, ale aj vtedy, keď sú stále prepravované z miesta na miesto,” hovorí Zuzana, ktorá žije na sídlisku Solinky.

Problémom sú aj reklamy, ktoré nie sú povolené

Ďalším dôvodom, prečo Žilinčanom prekážajú cirkusy, sú aj reklamy, ktoré sa objavujú bez povolenia na stĺpoch verejného osvetlenia a na zvislých dopravných značkách. Od poslancov mestského zastupiteľstva máme informáciu, že ľudia už nahlasujú na polícii nedovolené rozmiestňovanie reklamy.

Je pravdou, že reklamné pútače sú bežne umiestnené v križovatkách, kde znemožňujú výhľad. Nepekne vyzerajú aj na lampách pouličného osvetlenia, kde ich často nájdeme na každom druhom stĺpe.

Niekoľko reklám sa podarilo úspešne odstrániť, mnoho z nich ešte stále visí. Aká bude reakcia Žilinčanov na samotný cirkus a či zaplnia lavičky v stane, ukáže najbližší čas.
0 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
12:56
Strečno
Jama na ceste
12:07
Estakáda
Prekážka na ceste
11:24
Estakáda
Stacionárny radar
11:22
Brodno
Práca na ceste
10:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.