Dnes najčítanejšie
VIDEO: Odborový zväz KOVO avizoval v Žiline prípravu na generálny štrajk

01 jún 2016 - 15:13

Žilinskí policajti zadržali dílera drog. Hrozí mu až 10 rokov za mrežami

Foto: Žilinskí policajti zadržali dílera drog. Hrozí mu až 10 rokov za mrežami
Galéria: 9 fotiek
Foto: KRPZ Žilina
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V rukách žilinských policajtov skončil 35 ročný Ivan z okresu Žilina, ktorého vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený muž mal 29. mája v meste Sereď od neznámej osoby kúpiť drogu zv. pervitín, ktorú prechovával do večerných hodín pondelka 30. mája t. r.

Pri osobnej prehliadke drogu zabalenú v uzatvárateľnom plastovom vrecku, plastovú krabičku so semiačkami a ďalšie uzatvárateľné plastové vrecko s papierovou obálkou dobrovoľne vydal policajtom.

Zaistená látka bola následne zaslaná na kriminalistickú expertízu. Predbežná kriminalistická expertíza potvrdila, že zaistené látky obsahujú zmes hydrochloridu metamfetamínu a dimetylsúlfónu, čo sú látky uvedené v zozname omamných a psychotropných látok.

Zaistené množstvo drogy zodpovedá podľa predbežnej kriminalistickej expertízy 49 až 194 obvykle jednorazovým dávkam drogy. Podľa zistených informácií mal obvinený muž drogu ponúkať na predaj drogovo závislým osobám v meste Žilina a okolí. Vyšetrovateľ podal návrh na podanie podnetu na vzatie obvineného do väzby.

V prípade preukázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Zdroj: KRPZ Žilina


Dopravný servis
Oškerda
Kolóna
18:38
Radoľa
Kolóna
18:25
Strečno
Kolóna
18:24
Strečno
Jama na ceste
18:23
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia