Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Žilinskom kraji došlo k ďalšej tragickej nehode, zrážku s kamiónom neprežil vodič auta

31 máj 2016 - 19:31

Umiestnenie kontajnerov na Slovanskej ulici je nebezpečné, občania chcú zmenu

Domovníci zo Slovanskej cesty majú aj na základe podnetov od občanov snahu zmeniť umiestnenie kontajnerov, ktorého súčasný stav môžete vidieť na fotografii. Stojisko je postavené nevhodne a malý manipulačný priestor pred ním môže byť nebezpečný. “V pondelok 23.5.2016 som bola ako poslankyňa pozvaná na stretnutie domovníkov zo Slovanskej cesty. Tí ľudia sa celé roky usilujú o to, aby bolo stojisko premiestnené. Pootočenie kontajnerov totiž situáciu nerieši,” uviedla poslankyňa Iveta Martinková.

Hroziacej kolízii nemusí zabrániť ani znížená rýchlosť a retardéry

Po ceste, na ktorej sú kontajnery umiestnené, prejde denne takmer 1000 vozidiel. “Naozaj tam hrozí nebezpečenstvo. Je mnoho starších ľudí, ktorí nemajú už 100% pozornosť, aby sa vyhli kolízii s enormnou premávkou pri vysýpaní košov. Takisto akákoľvek i malá indispozícia zo strany občana pri koši alebo zo strany vodiča, môže sposobiť nehodu. Smeti chodia často vysýpať aj deti,” dodala Martinková s tým, že retardér a príkazová značka o znížení rýchlosti tento problém neriešia.

Riešením problému by mohlo byť postavenie kontajnerov na plochu, na ktorej v súčasnosti parkujú automobily. “Ak sa pozriete na foto, vidíte za kontajnermi plochu, na ktorej neustále stoja autá, a teda nie je šanca, aby zarástla trávou. Auto tam stálo aj keď sme boli s predstaviteľmi mesta na obhliadku. Chcela by som týmto požiadať vedenie mesta o zriadenie nového stojiska na kontajnery na mieste, o ktorom píšem hore. Kontajnery by mohli byť v dvoch radoch oproti sebe,” uzavrela Martinková

Petíciu za zmenu stojiska podpísalo už viac ako 80 občanov


Vo fotogalérii môžete vidieť aj petičné hárky s podpismi občanov z prvých štyroch vchodov Slovanskej cesty, ktorých sa záležitosť dotýka. Originálmi disponuje poslankyňa Iveta Martinková.

0 reakcií


Dopravný servis
Nemocničná
Práca na ceste
09:27
Strečno
Práca na ceste
09:26
Strečno
Kolóna
08:45
Strečno
Jama na ceste
08:29
Rudinka
Stacionárny radar
08:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.