Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

16 máj 2016 - 13:45

Na Hájiku by mohlo pribudnúť 10 nových kamier pre posilnenie bezpečnosti

Foto: Na Hájiku by mohlo pribudnúť 10 nových kamier pre posilnenie bezpečnosti
Foto: ilustračné
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Už na jeseň minulého roka požiadala Mestská polícia v Žiline o financie z programu vlády na 10 bezpečnostných kamier v celkovej výške 35 000 eur. “Okresný úrad v Žiline nám odsúhlasil približne 23 000 eur, z čoho vyšlo, že môžme inštalovať približne 7 kamier. Rozhodujúce však bude, koľko nám pridelia v Bratislave a podľa toho môžme osadiť a sprevádzkovať určitý počet kamier,” uviedol náčelník mestskej polície v Žiline Milan Šamaj.

Kamery posilnia bezpečnosť na Hájiku

Projekt na 10 kamier schválilo aj Krajské riaditeľstvo PZ v Žiline. “Tento projekt bol navrhnutý na rozmiestnenie kamier na sídlisku Hájik a prístupových cestách na Hájik, pretože na tomto sídlisku sú doteraz umiestnené len 3 kamery, čo je zďaleka nepostačujúce počet vzhľadom na počet páchaných priestupkov a trestných činov,” vysvetlil Šamaj.

K tomuto kroku dochádza tiež preto, lebo Hájik je konečne prepojený optickými káblami, čo umožňuje osadenie väčšieho počtu kamier. Náčelník dodal, že rozmiestnenie kamier je zložitá záležitosť, pričom projekt odsúhlasuje štátna polícia.

”Ďalej sa musí brať v úvahu aj technická stránka veci, t.j. samotné osadenie kamier na budovy vrátane súhlasu majiteľov, čo najbližšie pripojenie k optickej sieti vzhľadom na ekonomickú stránku, možnosť odberu elektrickej energie pre kamery a podobne. Toto všetko už máme pripravené, ešte musíme prejsť výberovým konaním a vybrať dodávateľa stavby,” uzatvoril náčelník Mestskej polície v Žiline.


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
16:42
Lavobrezná
Práca na ceste
16:41
Kamenná
Kolóna
16:22
Lavobrezná
Práca na ceste
15:59
Solinky
Kolóna
15:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia