Dnes najčítanejšie
Agresívny muž rozbil dvere na neurológii v žilinskej nemocnici, dožadoval sa svojej partnerky

13 máj 2016 - 10:09

Na stredných školách budú asfaltovať chodníky a cesty. Ktoré školy v Žiline sa dočkajú obnovy?

Foto: Na stredných školách budú asfaltovať chodníky a cesty. Ktoré školy v Žiline sa dočkajú obnovy?
Foto: ŽSK

Stredné školy v pôsobnosti nášho kraja čaká komplexná obnova poškodeného stavu povrchov chodníkov, prístupových ciest a spevnených plôch. Spolu 400-tisíc eur bolo vyčlenených na rekonštrukciu viac ako 28-tisíc metrov štvorcových okolia škôl v regiónoch Kysuce, Turiec, Liptov, Orava a Horné Považie.

Práce prebehnú cez leto, kedy si budú žiaci užívať letné prázdniny. Kraj chce opraviť a skultivovať okolie štrnástich škôl, aby sa v septembri študenti a učitelia vrátili už do nového.

Na obnovu budú potrebovať zhruba 3,5-tisíc ton asfaltu.

Podľa slov generálneho riaditeľa Správy ciest ŽSK Ivana Fábryho s prácami začnú cestári najskôr na Liptove.

„V Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Liptovskom Hrádku, Gymnáziu M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši a Hotelovej akadémii v Liptovskom Mikuláši začnú naši pracovníci s úpravami okolia už v júli. Koncom prvého prázdninového mesiaca sa bude asfaltovať ďalej v areáli turčianskeho Gymnázia v Martine a Pedagogickej a sociálnej akadémie v Turčianskych Tepliciach,“ uviedol I. Fábry.

Asfaltizácia prebehne v žilinskej Strednej zdravotníckej škole, Strednej priemyselnej škole stavebnej, Dopravnej akadémii, Strednej odbornej škole elektrotechnickej, Strednej odbornej škole poľnohospodárskej a Spojenej škole.

V auguste sa bude pracovať na Kysuciach a Orave

August bude patriť i kysuckým školám, a to Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste a Strednej odbornej škole technickej v Čadci. Cestári nezabudnú ani na Oravu, kde okolie obnovia v Gymnáziu A. Bernoláka v Námestove.
Zdroj: ŽSK


Dopravný servis
Rajecká cesta
Kolóna
14:59
Rudinka
Iné nebezpečenstvo
14:58
Bytčica, Dlhá
Kolóna
14:57
Lavobrezná
Práca na ceste
14:41
Estakáda
Kolóna
14:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina