Dnes najčítanejšie
Polícia obvinila dvoch majiteľov prevádzok, ktorí opakovane porušovali nariadenia, jedného už odsúdili
Mobilné odberné miesta - AG testy

05 máj 2016 - 10:47

Na Štadióne pod Dubňom menia trávnik, pribudne umelý koberec namiesto prírodnej trávy

Foto: Na Štadióne pod Dubňom menia trávnik, pribudne umelý koberec namiesto prírodnej trávy
Galéria: 9 fotiek
Foto: Facebook MŠK Žilina

Ku koncu prebiehajúceho ročníka Fortuna Ligy sa futbalový klub MŠK Žilina rozhodol rekonštruovať hlavnú hraciu plochu na Štadióne pod Dubňom. Zmena sa týka prírodného trávniku, ktorý vymenia za umelý koberec nemeckej výroby od firmy POLYTAN. Tá patrí medzi svetovú špičku vo výrobe umelých tráv, konkrétny typ položený na štadióne v Žiline má označenie LigaTurf RS Pro CP 240.

Dôvodom je zvýšenie technickej zručnosti aj vyššie vyťaženie štadióna

Medzi hlavné dôvody umiestnenia umelého trávnika III. generácie patrí možnosť využívať ho aj počas zimy. U najnovších typov trávnikov je štandardom záťaž 1500 až 1800 hodín za rok, vďaka čomu budú môcť trénovať na hlavnom štadióne pravidelne aj mládežnícke kategórie MŠK Žilina. Ďalším plusom by mal byť rozvoj technickej zručnosti hráčov, zrýchlenie kombinácií a zvýšenie tempa hry.

Pôvodný prírodný trávnik, ktorý patril medzi najlepšie na Slovensku a bol vysadený pred šiestimi rokmi, si derniéru odbil v zápase so Slovanom dňa 2.5.2016. Už v utorok na plochu nasadili mechanizmy, ktoré trávu odstránili. Údržba nového umelého koberca bude výrazne jednoduchšia a vďaka nižšej náročnosti aj finančne menej nákladná. Ukončenie rekonštrukcie je naplánované na 24. júna, po mierných úpravách zostane funkčné aj vyhrievanie.

0 reakcií


Dopravný servis
Estakáda
Prekážka na ceste
22:08
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
17:45
Oškerda
Policajná hliadka
17:13
Oškerda
Policajná hliadka
16:59
Košická
Jama na ceste
16:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.