Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na ceste medzi Žilinou a Vrútkami došlo k zrážke dvoch kamiónov, tvoria sa rozsiahle kolóny

18 apríl 2016 - 01:14

V Celulózke vznikne kruhový objazd, ŽSK už vyhlásil súťaž na zhotoviteľa

Foto: V Celulózke vznikne kruhový objazd, ŽSK už vyhlásil súťaž na zhotoviteľa
Galéria: 3 fotky
Sledujte aktuálne správy v skupine Telegram Sledovať Telegram

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) zverejnil na svojej stránke výzvu na predkladanie ponúk, ktorej predmetom je prestavba križovatky ciest III/01889 a III/01890 (III/2084 a III/2085), Žilina - Celulózka podľa projektovej dokumentácie.

Predmetom riešenia sú stavebné úpravy križovatky ulíc Pri Celulózke a Rosinská, v blízkosti Vodného diela Žilina

Účelom prestavby je vybudovanie okružnej križovatky s priemerom D=36m v optimálnom umiestnení z hľadiska plynulej a bezpečnej dopravy, ako aj z hľadiska vplyvu výstavby a prevádzky na obyvateľstvo a prírodné prostredie. Hlavným účelom je výstavba kvalitnej a kapacitne vyhovujúcej križovatky, ako dopravného uzla automobilovej, ale aj pešej a cyklistickej dopravy, s napojením na jestvujúce zariadenia a prevádzky, či prepojenie obytných sídiel a oddychových zón.

Vybudovanie okružnej križovatky by neskôr spolu so zmenou organizácie dopravy malo prispieť k zlepšeniu dopravnej situácie nielen pri Celulózke a na Rosinskej ceste, ale aj na vjazde a výjazde z mestskej časti Trnové.

Po vybudovaní objazdu sa cesta stane oficiálne cestou III.triedy. Predtým ju však čakajú veľké úpravy. Má byť opravená staticky aj šírkovo. Súčasťou kruhovej križovatky bude tiež pripojenie smerom k parkovisku pred Vodným dielom a jeden samostatný výjazd k výstavbe na konci Celulózky pod Vlčincami. Podľa pôvodnej dokumentácie sa počíta aj s vybudovaním odbočovacieho pruhu kúsok ďalej, smerom na Trnové.

Uchádzači môžu zasielať svoje ponuky do 5.mája 2016. Je predpoklad, že s výstavbou by sa mohlo začať už v najbližších mesiacoch.

Predpokladané náklady na stavebné práce sú 420 432 eur bez DPH

Výstavbu bude financovať Žilinský samosprávny kraj, Mesto Žilinavlastníci vedení v styku s cestou.

Dopravný servis
Solinky
Kolóna
16:00
Kálov
Kolóna
16:00
Kamenná
Kolóna
16:00
Mostná
Kolóna
15:59
Lavobrezná
Kolóna
15:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia