Dnes najčítanejšie
24-ročný vodič zrazil na priechode dve chodkyne, polícia mu na mieste zadržala vodičský preukaz
COVID-19 vývoj situácie v kraji

11 apríl 2016 - 18:41

Problematický chodník pri Rajčanke mesto nevlastní, dá ho však vyčistiť

Foto: Problematický chodník pri Rajčanke mesto nevlastní, dá ho však vyčistiť
Foto: čitateľ

Pred necelým týždňom sme informovali o aktivizme žilinčana Miroslava, ktorý pravidelne čistieva aj so svojou dcérou chodník popri Rajčanke. Konkrétne ide o približne 500 metrov dlhý úsek medzi bývalou Fackárňou až po mostík pri Kinekuse. Chodník občas pripomína skládku, preto sme oslovili aj mesto Žilina so žiadosťou o poskytnutie stanoviska a prípadných možností odstránenia neporiadku.

Chodník mesto nevlastní, v okolí je množstvo pozemkov s rôznymi majiteľmi


“Preverením vlastníckych vzťahov v uvedenej lokalite sme zistili, že chodník je vo vlastníctve Vodohospodárskej výstavby, š.p. a všetky okolité pozemky od chodníka k priemyselnej zóne sú v súkromnom vlastníctve s množstvom vlastníkov. Bolo by veľmi problematické, až nemožné, vyzývať všetkých vlastníkov, aby na svojich pozemkoch vykonali potrebné opatrenia, preto sa o vyčistenie tejto lokality postará mesto Žilina prostredníctvom aktivačných pracovníkov,” uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Jedným z riešení by pritom mohli byť fotopasce, aké už existujú napríklad v Trnave. Mesto Žilina nezaostáva a už prebieha prípavná fáza ich nákupu. ”Čo sa týka fotopascí, tak práve  v tomto čase pripravuje nákup a následnú inštaláciu fotopascí na kritické miesta, jedným z nich by teda mohla byť aj spomínaná lokalita,” doplnil Čorba. Či bude zaradená aj táto lokalita medzi tie, ktoré budú strážené, je teda zatiaľ otázne.

Pozitívnou správou je, že po zverejnení článku sa ozvali viacerí ľudia, ktorí chvália aktivitzmus Miroslava a jeden z nich si dokonca vypýtal kontakt, aby mu mohol s čistením pomáhať.Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
08:38
Strečno
Jama na ceste
08:28
Hričovská
Policajná hliadka
08:28
Strečno
Hmla
08:28
Priemyselná
Práca na ceste
08:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia