Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

06 apríl 2016 - 14:20

Na Krajskom riaditeľstve polície opäť tiekla krv, 57 darcov darovalo 25 tisíc mililitrov

Foto: Na Krajskom riaditeľstve polície opäť tiekla krv, 57 darcov darovalo 25 tisíc mililitrov
Galéria: 5 fotiek
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram
V stredu 6. apríla 2016 od 08.00 hodiny prebiehala na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline dobrovoľná akcia pod názvom „Policajná kvapka krvi“.  Záštitu nad ušľachtilou akciou prevzal, tak ako aj v minulom roku, riaditeľ krajského riaditeľstva plk. Mgr. Ivan Špánik, ktorý ju aj opätovne inicioval (V minulom roku zorganizovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline dve akcie „Policajná kvapka krvi“ v máji a v novembri.

Celkovo sa na nich zúčastnilo 131 dobrovoľných darcov krvi, ktorí darovali takmer 54.000 - päťdesiatštyritisíc mililitrov krvi). Cieľom akcie bolo neustále podporovať darovanie krvi, tohto nenahraditeľného orgánu, a tak naďalej rozširovať rady dobrovoľných darcov krvi aj na krajskom riaditeľstve. O dobrovoľné darovanie krvi prejavilo záujem celkovo 57 policajtov a občianskych zamestnancov, aj z Centra podpory Žilina. Celkovo bolo darovaných takmer 25.000 (dvadsaťpäťtisíc) mililitrov krvi. Medzi dobrovoľnými darcami boli aj viacerí, ktorí sú viacnásobnými darcami krvi a držiteľmi Jánskeho plakety. Policajti aj takouto formou chceli naplniť poslanie polície „Pomáhať a chrániť“.

Akcia nebola určite posledná a krajské riaditeľstvo bude aj v budúcnosti organizovať „Policajnú kvapku krvi“, a tak nezištne pomáhať tým, ktorí to bezprostredne potrebujú.

Zdroj: KR PZ


Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
15:59
Solinky
Kolóna
15:56
Závodská cesta
Kolóna
15:28
Rajecká cesta
Kolóna
15:26
Hričovská
Kolóna
15:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia