Dnes najčítanejšie
V obci Lietavská Lúčka malo dôjsť k vražde, prípad vyšetruje žilinská polícia

31 marec 2016 - 13:50

Cyklistická súťaž "Do práce na bicykli 2016" začína už 1.apríla

Foto: Cyklistická súťaž "Do práce na bicykli 2016" začína už 1.apríla
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Mesto Žilina vyzýva všetkých nadšencov cyklistiky, aby sa zapojili do národnej súťaže s názvom „Do práce na bicykli 2016“. Cieľom súťaže je podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v slovenských mestách prostredníctvom využívania bicykla na ceste do práce a späť.

Súťaž je určená jednotlivcom alebo tímom z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktorí sa do súťaže zaregistrujú a potvrdia tak, že v období od 1. do 31. mája 2016 budú dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom robiť záznamy do registračného systému na webovej stránke súťaže. Novinkou tohtoročnej národnej kampane bude tvár Juraja Nvotu, divadelného a filmového režiséra, herca, známeho aj ako poštár Jakub jazdiaci na bicykli a plniaci si svoje Ružové sny v rovnomennom filme Dušana Hanáka.

Termín na registráciu jednotlivcov alebo tímu je od 1. apríla do 26. apríla 2016. Súťaž pozostáva z troch úrovní hodnotenia:

  • celkový počet najazdených kilometrov – tím a jednotlivec
  • celkový počet jázd – tím a jednotlivec
  • bonus – vyžrebovanie 1 súťažiaceho, ktorý odjazdil aspoň 2/3 ciest do a z práce na bicykli

Za Žilinu sa súťaže môžu zúčastniť len súťažiaci, ktorých miesto výkonu práce sa nachádza na území mesta Žilina alebo ľudia s trvalým pobytom v Žiline. Bližšie informácie o súťaži, jej pravidlách a registračný formulár nájdete na webovej stránke súťaže www.dopracenabicykli.eu alebo na www.mindop.sk. Pri záverečnom slávnostnom vyhlasovaní výsledkov budú výhercovia patrične odmenení vecnými darmi.

Súťaž aktívne podporuje primátor mesta Žilina Igor Choma, ktorý tiež využije bicykel ako dopravný prostriedok do práce. Lokálnym koordinátorom súťaže za mesto Žilina je Mgr. Ľuboš Slebodník, e-mail: lubos.slebodnik@zilina.sk.

Vyhlasovateľom súťaže je národný cyklokoordinátor Ing. Peter Kľučka. Organizačným a odborným garantom súťaže je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. Partnermi súťaže sú DEMA Senica a. s., Ministerstvo životného prostredia SR, RIDE s. r. o. a Slovenská agentúra životného prostredia. Súťaž je podporená grantom z programu Aktívne občianstvo a inklúzia od Nadácie Ekopolis.


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:15
Rudinka
Policajná hliadka
18:00
Oškerda
Policajná hliadka
17:39
Oškerda
Policajná hliadka
15:52
Oškerda
Policajná hliadka
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.