Dnes najčítanejšie
VIDEO: Počas nočných hodín prebieha rekonštrukcia cesty prvej triedy pri Brodne, práce skončia v nedeľu

30 marec 2016 - 12:07

Prezident Andrej Kiska dnes navštívil Žilinu, s primátorom rokoval o aktuálnych otázkach

V stredu 30. marca 2016 prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska oficiálne navštívil krajské mesto Žilina. Na žilinskej radnici rokoval s primátorom mesta Igorom Chomom, ktorý oboznámil hlavu štátu o najzásadnejších otázkach života v našom meste. Zhodli sa na význame dokončenia diaľničných obchvatov v okolí Žiliny, ktoré majú pre mesto strategický význam. Nielenže sa z mesta vylúči tranzitná doprava, čo bude mať pozitívny dopad aj na emisné zaťaženie samotného mesta, ale zvýši sa aj hospodársky potenciál celého Horného Považia.

O žilinský región majú záujem zahraniční investori už teraz, no až vďaka dobudovaniu cestnej siete a modernizácii železničných tratí v okolí Žiliny budú môcť investori rozvíjať svoje podnikateľské zámery, prípadne expandovať ďalej na východ Slovenska. Prezident sa u primátora informoval o stave Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť nielen Žilinčanom, ale aj občanom zo širokej spádovej oblasti. Obaja predstavitelia majú veľký záujem o to, aby sa neustále zvyšovala kvalita zdravotnej starostlivosti o občanov Slovenskej republiky.

Prezident okrem radnice navštívil aj ďalšie miesta, stretol sa so stovkami ľudí


Na záver stretnutia prezident s primátorom analyzovali výsledky tohtoročných volieb do Národnej rady Slovenskej republiky a ich vplyv aj na mesto Žilina.

Po prijatí primátorom mesta Žilina Igorom Chomom pokračuje program prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku návštevou 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline, potom sa stretne so študentami Gymnázia bilingválneho Žilina, prezident navštívi aj Vedecký park a výskumný ústav – CEIT, a. s. a nakoniec navštívi spoločnosť Kia Motors Slovakia vo výrobnom závode pri Žiline.

Svoju návštevu Žiliny zavŕši Andrej Kiska krátkou prechádzkou cez centrum mesta, pri ktorej ho bude sprevádzať primátor Igor Choma.

0 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Rudinka
Práca na ceste
23:55
Brodno
Práca na ceste
22:52
Brodno
Prekážka na ceste
22:15
Belá
Prekážka na ceste
21:30
Strečno
Zver pri ceste
20:37
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia