Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Pre poškodené trakčné vedenie premávajú v Žiline niektoré trolejbusové linky v obmedzenom režime
COVID-19 vývoj situácie v kraji

22 marec 2016 - 15:06

Už tretí rok prebehol Memoriál Viliama Pongráca v dňoch 19.3. - 20.3.2016

Vynikajúca atmosféra vládla cez uplynulý  víkend (19.- 20.3.2016) na žilinskom zimnom štadióne, kde sa v boji o hlavnú trofej Memoriálu Viliama Pongráca  v rámci projektu  WOMEN´S DEVELOPMENT  TOUR, určeného začínajúcim hokejistkám, predstavilo päť družstiev zo štyroch krajín.

V poradí už treťom turnaji , po Trebišove a Krynici  tentokrát v Žiline, mali dievčatá vo veku od 11 rokov a viac, ktoré ešte nehrajú najvyššiu hokejovú ligovú súťaž možnosť vzájomne konfrontovať svoje športové  výkony, pričom ukázali všetkým, že ich hokejové umenie  výrazne prevyšuje úroveň začiatočníčok. Počas turnaja sa vlastne písal príbeh, ktorý bol pokračovaním toho, čo sa v roku 1990 pod Dubňom  začalo pod vedením Viliama Pongráca.  Začala sa písať história ženského hokeja na Slovensku. Práve v duchu spomienok na tohto muža a na dva tituly M-SR pre žilinské hokejistky pod jeho taktovkou z roku 1992 a 1995 sa niesol aj priebeh celého turnaja, ktorý si pod svoju záštitu vzal primátor mesta Žilina Igor Choma a tým dal celému podujatiu vážnosť historického momentu.

Viliam Pongrác bol úspešný hokejista so srdcom žilinčana, úspešný mládežnícky tréner a pedagóg, džentleman, ktorý to so ženským hokejom myslel naozaj vážne a stal sa jeho spoluzakladateľom aj ako prvý predseda ZOK I. ligy žien. Venoval sa mu oddane, ako dobrovoľník, avšak s profesionálnym prístupom a zodpovednosťou. Putovnú trofej, ktorú dal pre tento účel vyrobiť jeho syn Peter, sám Viliam Pongrác odovzdať mohol len symbolicky - z hokejového neba, nakoľko do neho 29.1.2016 navždy odišiel.  Bolo cťou na turnaji privítať jeho súputníka - Jána Hajduka, ktorý svojho kamaráta  vďačne zastúpil. Ostatne veď bol rovnako súčasťou vtedajších úspechov žilinských hokejistiek. Po viac ako 20 tich rokoch mali možnosť mladé dievčatá spoznať  kus hokejovej histórie v ženskom podaní, zoznámiť sa s tým, čomu sa,  niektorým, kedysi venovali ich mamy.

Najlepšia hráčka družstva MsHKM Žilina:      Romana Halušková

Najlepšia brankárka turnaja:             Vanessa Hotvath (KMH Budapešť)
Najlepšia obrankyňa turnaja:             Alexandra Mendrejová (MsHKM Žilina)
Najlepšia útočníčka (strelkyňa) turnaja:        Nikola Rumanová (MHK Martin & Dívčí hokej ČR)
Najužitočnejšia hráčka turnaja(body):        Nikola Rumanová (MHK Martin & Dívčí hokej ČR)

Zápasy rozhodovali: Michaela Kúdeľová, medzinárodná hokejová rozhodkyňa, ktorá prišla až z Tlmáč aby podporila podujatie svojou aktívnou účasťou, Oto Durmis, Peter Kubala, Lukáš Ševčík, Vladimír Ďurina, všetci bez nároku na odmenu.

Zápasy  MsHKM Žilina:
MsHKM Žilina - MHK Martin & Dívčí hokej ČR 3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
*Góly MsHKM Žilina: Vrbinská (Kolenčíková), Halušková, Nemčeková (Kolenčíková, Lodňanová)

MsHKM Žilina – KMH Budapešť  1:2 (0:0,0:1,1:1)
*Góly MsHKM Žilina: Halušková (Nemčeková)

MsHKM Žilina – MKHL Krynica 4:2 (2:0,0:2,2:0)
*Góly MsHKM Žilina: Halušková (Gancárová), Nemčíková, Mendrejová (Halušková), Vrbinská

MsHKM Žilina – ICE DREAM Košice 4:2 (0:1,2:0,2:1)
*Góly MsHKM Žilina: Nemčeková (Lodňanová A.),Vrbinská (Halušková), Halušková (Nemčeková), Halušková


Zostava  MsHKM Žilina:
Dominika Tabačková – Katarína Brosková, Alžbeta Šulíková, Klaudia Kolenčíková, Alexandra Mendrejová, Emma Nemčíková – Nikola Nemčeková, Annamária Lodňanová, Vanesa Gancárová, Lenka Pekárová, Martina Vrbinská, Veronika Lodňanová, Rebeka Berešíková, Vladimíra Bičanovská, Romana Halušková (C)
Tréneri: Emil Mendrej, Dávid Kujan

Riaditeľka  žilinského turnaja,  Mária Zemiaková: „Turnaj sa do histórie zapíše aj tým, že sme sa  rozhodli oceniť  nie len športové výkony, ale aj spolupatričnosť a pomoc všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom na turnaji participovali. Bolo vypísaných viac ako 50 diplomov. Ďakovalo sa počnúc strojníkmi, rolbistami, zdravotnou službou, ako aj rozhodcom, časomeračom, všetkým činovníkom mimo ľadu, všetkým členom realizačných tímov, rodičom, sympatizantom - pomocníkom, mladým krasokorčuliarom pri otváracom ceremoniáli, ale aj krasokorčuliarom, ktorí neváhali predčasne skončiť svoj tréning na vedľajšej hale, aby sa mohol dohrať posledný zápas prvého dňa, kameramanovi, fotografovi, hosťom, proste všetkých vrátane sponzorov a podporovateľov. Bola to úloha neľahká a ak niekto nebol prítomný, môže si diplom vyzdvihnúť osobne u organizátora, pretože ho má pripravený. Všetkým patrí obrovská vďaka, pretože vďaka tejto podpore, spolupatričnosti, filantropii a dobrovoľníctvu  sa  tento žilinský „príbeh“ mohol ďalej písať  a všetci veríme, že o rok bude mať svoje pokračovanie.“

Riaditeľka projektu WDT , Eva Moleková:WOMEN´S  DEVELOPMENT  TOUR však tento rok ešte nekončí. Jej posledné kolo sa bude konať  7. – 8. mája 2016 posledným turnajom v Budapešti, kde pozná svojho celkového víťaza. V priebežnom poradí  vedie po treťom turnaji  družstvo MsHKM Žilina (27 bodov) pred MHK Martin (24), KMH Budapešť (19), ICE DREAM Košice (11) a MKHL Krynica-Zdroj (9). Srdečne všetkých pozývame do susedného Maďarska.”

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
13:58
Budatínska Lehota
Stacionárny radar
13:58
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
13:42
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
13:23
Mojšova Lúčka
Kolóna
12:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia