Dnes najčítanejšie
Mladšie žiačky Žiliny získali bronzové medaily na turnaji Slovak Open Handball U12 2022

14 marec 2016 - 11:18

Od 19. do 20. marca 2016 prebehne na zimnom štadióne medzinárodný turnaj hokejistiek

Foto: Od 19. do 20. marca 2016 prebehne na zimnom štadióne medzinárodný turnaj hokejistiek
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

MEMORIÁL VILIAMA PONGRÁCA

(nestora ženského ľadového hokeja na Slovensku a prvého reprezentačného trénera žien SR)
pod záštitou primátora mesta Žilina Igora Chomu

v rámci projektu 

WDT 2015/16 - WOMAN DEVELOPMENT TOUR - 3. Kolo

VILIAM PONGRAC MEMORIAL CUP

Pred 21. timi rokmi, 12.3.1995 doviedol tréner Viliam Pongrác žilinské hokejistky k druhému titulu majsteriek SR. 6 z nich viedol ďalej aj na Majstrovstvách Európy sk. B (1995 a 1996) ako reprezentačný tréner. Aj vďaka tomuto mužovi vznikol na Slovensku ženský hokej a to práve v Žiline, v máji 1990. Vtedy sa niekoľko odvážnych záujemkýň o najrýchlejšiu hru na svete rozhodlo zaklopať na dvere kancelárie vedenia HK Žilina na žilinskom “zimáku”, kde sa ich práve Viliam Pongrác bol ochotný ujať. Doviedol ich postupne k úplne prvému oficiálnemu hokejovému zápasu žien v histórii Slovenska (28.11.1991), kde zvíťazili žilinčanky nad Slovanom Bratislava. V roku 1992 získala Žilina pod jeho vedením historicky prvý titul M-SR, zároveň miestenku na účasť v boji o titul M - ČSFR v českom Třebíči. Tak to všetko začalo a začalo to práve v Žiline….

Zosnulému trénerovi, bývalému úspešnému hokejistovi, ktorý nás navždy opustil len nedávno, 29.1.2016, počas osláv 90 tého výročia žilinského hokeja, sa hokejistky rozhodli venovať medzinárodný turnaj, ktorý sa bude konať pod záštitou primátora mesta Žilina Igora Chomu v dňoch 19. - 20.3.2016 na Žilinskom zimnom štadióne.


Účastníčkami turnaja budú dievčatá z družstiev:

Slovensko: 1. MsHKM Žilina (Žilina) 2. ICE DREAM Košice (Košice)

SR a Česká republika: 3. MHK Martin & Dívčí hokej (Martin&ČR)

Maďarsko: 4. KMH Budapešť (Budapešť)

Poľsko: 5. MKHL Krynica (Krynica)


Turnaj je pozvánkou aj pre dievčatá, ktoré sa s myšlienkou hrať hokej zatiaľ iba pohrávajú. V Žilinskom mládežníckom klube MsHKM sú pre dievčatá vytvorené vhodné podmienky. Mladšie dievčatá sú zaraďované do družstiev spolu s chlapcami, žiačky môžu navštevovať dokonca hokejovú základnú školu V. Javorku a tie staršie trénujú v družstve žien, ktoré pomaly pomýšľajú na účasť v ligovej súťaži. 

„Preto, dievčatá, ženy, príďte sa pozrieť cez víkend do hľadiska na zimný štadión a ak Vás hokej osloví, pridajte sa k nám. Tešíme sa na Vašu účasť, ako aj na účasť všetkých, ktorí prídu zatlieskať odvahe a snahe nás všetkých“ vyzývajú žilinské hokejistky a organizátori podujatia.


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
08:23
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
08:22
Mojšova Lúčka
Kolóna
08:15
Lavobrezná
Prekážka na ceste
08:15
Na Horevaží
Prekážka na ceste
08:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina