Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa sú uzavreté časti diaľnice D1 a D3 pri Žiline z dôvodu rozširovania križovatky
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

10 marec 2016 - 13:34

Na Solinkách niekto vyrúbal malé stromčeky, vinník je stále neznámy

Čitateľ, ktorý býva na Solinkách, nám zaslal znepokojujúce fotografie k výrubu stromčekov na tomto sídlisku. Konkrétne ide o časť Juh. Ako občan mestskej časti  Žilina , Solinky – Juh Vám posielam informácie o skutočnosti, ktorá znepokojila nielen mňa, ale aj ostatných susedov v tejto mestskej časti. Pri vstupe na Solinky – Juh, na ulici Prielohy, sídli predajňa automobilov značky Peugeot. Tesne za plotom predajne pri hlavnej ceste v zákrute rástli približne 10 rokov ihličnaté stromčeky. Niekto si bez dovolenia majiteľa pozemku (nie je mi známe či je pozemok majetkom Peugeotu alebo mesta) dovolil všetky stromčeky zrezať. S neuveriteľnou drzosťou sa ani neunúval stromčeky odstrániť, ale ležia tam takto dodnes (prikladám aktuálne fotografie). Bez akejkoľvek snahy o dohodu s majiteľom pozemku, aby stromčeky presadil na iné miesto, si tento človek dovolil urobiť túto neprípustnú vec,” uvádza čitateľ Miroslav, ktorý nám k prípadu zaslal aj fotogalériu.

Ak mu tam vadili, existujú aj iné, vhodnejšie cesty. Napríklad požiadať mesto o spomaľovač ( taký sa už na sídlisku zrealizoval ) alebo riadne označený prechod pre chodcov. Je evidentné, že „páchateľovi“ chýba férovosť a svedomie je pre neho neznáme slovo. Každý deň okolo chodia deti, aký už len toto môže pre nich byť príklad? Takéto zaobchádzanie s prírodou a s cudzím majetkom,” uzavrel Miroslav.

Pozemok nie je vo vlastníctve mesta, ďalšie kroky sú otázne


“Stromy nerástli na pozemku vo vlastníctve mesta Žilina,”
uviedol stanovisko k problému hovorca mesta Pavol Čorba. O vyjadrenie sme požiadali aj spoločnosť FINAL-CD, ktorá sa do uzávierky článku nevyjadrila. Prípadné stanovisko doplníme. Čo bude s vyrúbanými stromčekmi ďalej je otázne.

0 reakcií


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Kolóna
19:27
Radoľa
Prekážka na ceste
19:07
Lavobrezná
Práca na ceste
18:57
Cesta I/64
Dopravná nehoda
18:57
Bratislavská
Kolóna
18:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia