Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Mesto Žilina vyhlásilo výberové konanie na prenájom stánkov v adventnom období
COVID-19 vývoj situácie v kraji

18 február 2016 - 14:05

Carrefour požiadal na súde o ochranu pred veriteľmi, vyplatenia sa dočkajú zrejme len banky

Bratislavský okresný súd výhovel žiadosti akciovej spoločnosti Retail Value Stores a povolil jej reštrukturalizačné konanie. Upadajúca sieť, ktorá momentálne prevádzkuje na Slovensku päť predajní, medzi inými aj žilinskú, zverejnila v Obchodnom vestníku v stredu 17.2.2016 rozhodnutie o začatí konania. To sa datuje k 11. februáru. Súd má teraz 30 dní na vydanie verdiktu vo veci schválenia reštrukturalizácie dlžníka.

Ak by veritelia následne schválili reštrukturalizačný plán a odobril ho súd, Retail Value Stores by si mohla odpísať časť dlhov. Pri uspokojovaní finančných nárokov by neodišli naprázdno najmä zabezpečení veritelia, medzi ktorých patria napríklad banky. Potravinári a ďalší dodávatelia, ktorí zvyčajne patria medzi nezabezpečených veriteľov, by naopak získali len časť svojich pohľadávok voči spoločnosti.

Carrefour odchod z trhu nenaznačil, predajne stále optimalizuje


Spoločnosť Carrefour má v súčasnosti s francúzskou spoločnosťou totožný len názov, ten využíva RVS na základe licencie. Predajne Carrefour na Slovensku už niekoľko mesiacov zívajú prázdnotou, napriek tomu spoločnosť na čele s francúzom Stephanom Sellierom dlhodobo odmieta odchod z trhu. Opakovane bol spomínaný proces optimalizácie celkovej plochy aj sortimentu.


Dopravný servis
Hričovská
Prekážka na ceste
21:57
Krasňany
Iné nebezpečenstvo
21:39
Radoľa
Policajná hliadka
21:10
Vranie
Prekážka na ceste
21:08
Rudinka
Kolóna
20:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia