Úspech karatistov na ME v Karate na Cypre

Galéria: 17 fotiek
V dňoch 5. - 7. februára sa  na Cypre konali majstrovstvá Európy  kadetov, juniorov a U21 v karate, na ktorých sa vo farbách slovenskej reprezentácie predstavil aj pretekár Karate Klubu (AC UNIZA) Žilina, Marek Pončka. Marek nás reprezentoval v kategórii kumite kadeti do 52 kg a na svojom premiérovom šampionáte dosiahol veľmi pekný výsledok, keď sa po víťazstvách nad  Xenos Christos Stefanos (GRE) 3:0, Milickovič Balsa (MNE) 4:1 a Ortiz Fernandez Alejandro (ESP) 4:0 prebojoval až do semifinále. V semifinále však narazil na úradujúceho majstra sveta Ozer Omer Abdurahim z Turecka, ktorému podľahol 0:5 a následne v boji o bronzovú medailu prehral s Eldinom Hajdarpasičom z Bosny a Hercegoviny 0:2. Marek tak obsadil peknú 4. priečku.
Na turnaji sa ako reprezentačný tréner kumite (športový zápas) zúčastnil tiež tréner Žilinčanov, Ján Novosad, ktorý bol pri zisku dvoch, z celkového počtu troch bronzových medailí v kumite (Adi Gyurik a Dominika Veisová).

Slováci na šampionáte získali dovedna 5 medailí a 6 štvrtých miest. Výsledkový servis: