Dnes najčítanejšie
Nehoda pri Kysuckom Novom Meste dnes ráno ochromila dopravu až v Žiline, zranili sa dve osoby

26 apríl 2014 - 13:59

Na pôde Žilinskej župy sa rokovalo o platových podmienkach zdravotníkov

Žilina, 25. apríl 2014 – V priestoroch Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) sa dnes konalo pracovné rokovania ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej s predsedom Žilinského samosprávneho kraja Jurajom Blanárom. Témou spoločného rokovania i za účasti riaditeľov nemocníc v Čadci, Dolnom Kubíne, Trstenej a Liptovskom Mikuláši, bolo odmeňovanie zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach v správe Žilinskej župy.

Išlo o druhé stretnutie v rámci pracovných výjazdov ministerky zdravotníctva po samosprávnych krajoch, ktoré sa konalo pred mesiacom v Trenčíne. „Žilinský samosprávny kraj, ako zriaďovateľ štyroch župných nemocníc a jednej polikliniky, považuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti za jednu zo svojich najsilnejších kompetencií, ktorej dlhodobo venuje zvýšenú pozornosť,“ uviedol župan Juraj Blanár.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská vysvetlila princíp zamýšľaného zákona o odmeňovaní zdravotníkov v nemocniciach,  kde má štát kompetencie, čiže aj nemocnice pod správou žúp. „Je dôležité, aby sme v prvom kroku poznali ekonomické vstupy nemocníc, tak ako to máme zmonitorované aj v našich nemocniciach. Na základe toho vieme povedať, koľko financií budú potrebovať nemocnice pod správou VÚC na riešenie platovej otázky zdravotníkov v týchto nemociach,“ dodala ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská.

Ďalšie stretnutie ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej sa plánuje v Nitrianskom samosprávnom kraji.

zdroj: TS mesta
0 zdieľaní

Dopravný servis
Predmestská
Stacionárny radar
13:58
Predmestská
Kolóna
13:53
Hričovská
Policajná hliadka
13:52
Strážov
Práca na ceste
13:42
Lavobrezná
Iné nebezpečenstvo
13:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia