Dnes najčítanejšie
Auto so skupinou mladíkov narazilo do stromov, dopravnú nehodu neprežil 17-ročný muž
COVID-19 vývoj situácie v kraji

31 december 2015 - 12:17

Policajti zachránili život mužovi, ktorý ležal v dome v ktorom vypukol požiar

Foto: Policajti zachránili život mužovi, ktorý ležal v dome v ktorom vypukol požiar
Foto: ilustračné / noviny.sk

Policajti z krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline zachránili ľudský život. Dopravní policajti z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline v stredu 30. decembra pred deviatou hodinou večer v Krásne nad Kysucou vykonávali hliadkovú činnosť na služobnom motorovom vozidle. Počas hliadkovania prechádzali okolo rodinného domu, v ktorom spozorovali otvorený oheň. Ihneď zareagovali, zastavili vozidlo a bežali k rodinnému domu.

Cez okno videli, že v obývacej izbe horí stôl a oheň sa šíril. Neváhali ani sekundu a do domu vošli cez neuzamknuté a pootvorené dvere. Okamžite sa snažili oheň uhasiť. Na zemi v dome našli vedro, do ktorého opakovane nabrali vodu a požiar uhasili. Dom bol silne zadymený, a preto policajti po uhasení požiaru potvárali okná za účelom jeho vyvetrania. Dom začali okamžite prehľadávať. V kuchyni našli ležať na pohovke muža, ktorému poskytli predlekársku prvú pomoc.

Muž bol pri vedomí a komunikoval. Uviedol, že nie je zranený a odmietol privolanie lekárskej pomoci. Osoba nevedela uviesť či sa v dome ešte niekto nachádza. Z uvedeného dôvodu policajti prehľadali ešte celý dom. Po jeho prehľadaní už nebola nájdená žiadna iná osoba. Muž bol odovzdaný príbuznému, ktorý sa dostavil na miesto.

Policajti svojím okamžitým zásahom naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a zachránili život 58 ročnému mužovi.


Dopravný servis
Strečno
Hmla
10:28
Cesta I/64
Stacionárny radar
09:08
Brodno
Práca na ceste
08:11
Košická
Hmla
07:11
Strečno
Jama na ceste
07:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia