Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Uprostred križovatky na Košickej sa zrazilo osobné auto s trolejbusom, cesta je blokovaná

28 december 2015 - 11:11

V Trnovom skončilo v potoku ďalšie auto. Malo by byť osemnáste v poradí za posledné 2 roky

Foto: V Trnovom skončilo v potoku ďalšie auto. Malo by byť osemnáste v poradí za posledné 2 roky
Galéria: 4 fotky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V pondelok 28.decembra 2015 došlo okolo 10:00 hod. k dopravnej nehode v známom Trnovskom esíčku. V dôsledku dopravnej nehody nedošlo k zraneniu osôb. Podľa obyvateľov, ktorí v mieste žijú by táto nehoda mala byť už osemnásta v poradí. Väčšina nehôd je evidovaná len ako škodová udalosť. V takmer každom prípade skončilo auto v potoku. V niektorých sa zastavilo na zvodidlách alebo na betónovom oplotení na druhej strane cesty.

V tomto prípade šlo zrejme tiež o prekročenie povolenej rýchlosti, následkom čoho vozidlo dostalo šmyk.

Na tomto úseku cesty je už viac ako 4 roky plánované zatrubnenie potoka a výstavba chodníka. Doteraz sa k realizácií nepristúpilo. Autá do potoka padajú naďalej. Obyvatelia skúšali žiadať aj o povrchovú úpravu vozovky tak, aby sa v zákrute nešmýkalo. Ani v tomto smere im zatiaľ vyhovené nebolo. Meranie rýchlosti tu prebehalo, ale len 2 krát za posledný rok a vodiči tak prekračujú maximálnu rýchlosť 40 km/h aj o 30 kilometrov za hodinu.

Je naozaj šťastím, že počas nehody neprechádzali po ceste žiadni chodci. V tomto nebezpečnom úseku, ktorý je naozaj frekventovaný ich denne prejde aj stovka.

Dokedy budú autá končiť v potoku?

Hasiči budú musieť zasahovať ešte veľa krát, dokým kompetentní nepristúpia k riešeniu situácie, alebo vodiči nezačnú rešpektovať maximálnu povolenú rýchlosť.

Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
20:40
Strečno
Jama na ceste
20:13
Veľká Okružná
Kolóna
19:28
Škultétyho
Práca na ceste
18:43
Košická
Prekážka na ceste
18:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina