Dnes najčítanejšie
28-ročný muž spadol v noci z vyhliadky Veľkého Manína, padal desiatky metrov
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

21 december 2015 - 11:12

Nákladné autá budú jazdiť aj 24.12. a 6.1., polícia udelila výnimku

Na dátumy štvrtok 24.12.2015 a stredu 6.1.2015 udelilo policajné prezídium všeobecnú výnimku, ktorá sa týka dojazdu pre všetky nákladné autá. Platí pre vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a cestách pre medzinárodnú premávku, pričom tieto vozidlá musia prichádzať na naše územie z niektorého zo susedných štátov. Ďalšou podmienkou je, že nákladné vozidlo musí mať cieľ cesty na našom území, napríklad vykladanie tovaru alebo stanovišťe.

Policajti budú môcť zasiahnuť

Prezídium policajného zboru však prostredníctvom hovorkyne Denisy Baloghovej dodalo, že v prípadoch, kedy si to bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, môžu policajti aj napriek výnimke vodičovi zakázať ďalšiu jazdu na nevyhnutne potrebný čas. Ďalším možným opatrením je prikázanie smeru vodičovi.

Výnimka teda koriguje súčasne platný zákon, podľa ktorého majú nákladné vozidlá počas dní pracovného pokoja zákaz jazdy na určitých cestách. Jej cieľom je zabrániť hromadeniu nákladných vozidiel v okoli našich hraníc s krajinami, kde nemajú sviatok.0 reakcií


Dopravný servis
Kragujevská
Prekážka na ceste
22:39
Rudinka
Policajná hliadka
21:43
Radoľa
Zver pri ceste
21:11
Hričovská
Policajná hliadka
20:52
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia