Dnes najčítanejšie
Neznámy muž napadol v Žiline vodiča autobusu MHD. Polícia prosí o pomoc pri jeho stotožnení aj o informácie

21 december 2015 - 11:12

Nákladné autá budú jazdiť aj 24.12. a 6.1., polícia udelila výnimku

Foto: Nákladné autá budú jazdiť aj 24.12. a 6.1., polícia udelila výnimku
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram
Na dátumy štvrtok 24.12.2015 a stredu 6.1.2015 udelilo policajné prezídium všeobecnú výnimku, ktorá sa týka dojazdu pre všetky nákladné autá. Platí pre vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a cestách pre medzinárodnú premávku, pričom tieto vozidlá musia prichádzať na naše územie z niektorého zo susedných štátov. Ďalšou podmienkou je, že nákladné vozidlo musí mať cieľ cesty na našom území, napríklad vykladanie tovaru alebo stanovišťe.

Policajti budú môcť zasiahnuť

Prezídium policajného zboru však prostredníctvom hovorkyne Denisy Baloghovej dodalo, že v prípadoch, kedy si to bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, môžu policajti aj napriek výnimke vodičovi zakázať ďalšiu jazdu na nevyhnutne potrebný čas. Ďalším možným opatrením je prikázanie smeru vodičovi.

Výnimka teda koriguje súčasne platný zákon, podľa ktorého majú nákladné vozidlá počas dní pracovného pokoja zákaz jazdy na určitých cestách. Jej cieľom je zabrániť hromadeniu nákladných vozidiel v okoli našich hraníc s krajinami, kde nemajú sviatok.

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:29
Hričovská
Jama na ceste
23:13
Košická
Policajná hliadka
22:14
Strečno
Jama na ceste
21:29
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia