Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má dnes popoludní zasiahnuť sneženie, spadnúť môže do 15 centimetrov snehu
Hľadáme posily: Redaktor / Editor

21 december 2015 - 11:12

Nákladné autá budú jazdiť aj 24.12. a 6.1., polícia udelila výnimku

Foto: Nákladné autá budú jazdiť aj 24.12. a 6.1., polícia udelila výnimku
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter
Na dátumy štvrtok 24.12.2015 a stredu 6.1.2015 udelilo policajné prezídium všeobecnú výnimku, ktorá sa týka dojazdu pre všetky nákladné autá. Platí pre vozidlá na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a cestách pre medzinárodnú premávku, pričom tieto vozidlá musia prichádzať na naše územie z niektorého zo susedných štátov. Ďalšou podmienkou je, že nákladné vozidlo musí mať cieľ cesty na našom území, napríklad vykladanie tovaru alebo stanovišťe.

Policajti budú môcť zasiahnuť

Prezídium policajného zboru však prostredníctvom hovorkyne Denisy Baloghovej dodalo, že v prípadoch, kedy si to bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, môžu policajti aj napriek výnimke vodičovi zakázať ďalšiu jazdu na nevyhnutne potrebný čas. Ďalším možným opatrením je prikázanie smeru vodičovi.

Výnimka teda koriguje súčasne platný zákon, podľa ktorého majú nákladné vozidlá počas dní pracovného pokoja zákaz jazdy na určitých cestách. Jej cieľom je zabrániť hromadeniu nákladných vozidiel v okoli našich hraníc s krajinami, kde nemajú sviatok.

Dopravný servis
Lavobrezná
Dopravná nehoda
21:44
Na Horevaží
Prekážka na ceste
19:57
Oškerda
Prekážka na ceste
19:07
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
18:45
Obchodná
Dopravná nehoda
18:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia