Dnes najčítanejšie
Turista zablúdil a strávil noc v Chočských vrchoch. Záchranárom nevedel uviesť presnú polohu

07 december 2015 - 09:38

Do Žiliny zavítal Mikuláš. Rozdával sladkosti a rozsvietil vianočný stromček

Foto: Do Žiliny zavítal Mikuláš. Rozdával sladkosti a rozsvietil vianočný stromček
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Od piatka minulého týždňa sa rozsvietením vianočného stromčeka oficiálne otvorili brány adventného obdobia v Žiline. Vianočný stromček na Mariánskom námestí rozsvietil Mikuláš spolu s primátorom.

Čas čakania na Vianočné sviatky si môžu Žilinčania a návštevníci Žiliny v centre mesta naplno vychutnať dobrotami, ktoré im ponúkajú stánky Vianočných trhov. Symbolickým rozsvietením vianočného stromčeka na Mariánskom námestí sa naplno otvorili brány predvianočnému obdobiu. Mikuláš s anjelmi rozdávali sladké darčeky.

Tradičné Vianočné trhy plné dobrého jedla, pitia a remeselných výrobkov, ktoré pre všetkých návštevníkov pripravilo mesto Žilina, prebiehajú od 1. decembra až do 23. decembra. Predajcovia môžu predĺžiť predaj až do 3. januára 2016.

Súčasťou Vianočných trhov je aj charitatívna akcia s názvom Primátorský punč. Vianočný punč za dobrovoľnú cenu bude od 20. do 23. decembra predávať na Mariánskom námestí primátor mesta a ďalší predstavitelia mesta Žilina. Výťažok z punču bude venovaný Detským jasliam, Veľká Okružná 82, Žilina.

Pre priaznivcov korčuľovania je pripravené bezplatné klzisko na Mariánskom námestí, ktoré je taktiež súčasťou Vianočných trhov. Bezplatne sa môžu korčuľovať deti aj dospelí od 1. decembra do 2. januára 2016. Klzisko tvorí umelá ľadová plocha s osvetlením, umiestnená priamo na námestí.


Dopravný servis
Svederník
Dopravná nehoda
20:00
Strečno
Jama na ceste
19:59
Horný Hričov
Kolóna
19:57
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:14
Strečno
Kolóna
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina