Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

04 december 2015 - 11:15

Pozor na parkoviskách! Neznámi páchatelia rušičkou blokujú zamykanie auta, následne kradnú veci

Foto: Pozor na parkoviskách! Neznámi páchatelia rušičkou blokujú zamykanie auta, následne kradnú veci
Foto: ilustračné / aktuality.sk

Niekoľko čitateľov nás upozornilo na situáciu, pri ktorej prichádzajú ľudia o svoje cenné veci uložené v autách. Najčastejšie zmizli pri obchodných centrách a hypermarkete Tesco. V Žiline sa opäť údajne objavili prípady, kedy páchatelia rušičkou blokujú diaľkové ovládače zamykania osobných áut. Majiteľ auta, ak si nevšimne, nezamkne svoje auto a odíde.

Následne páchateľ využije možnosť a odcudzí všetky cenné veci. Tieto prípady sa v Žiline objavili pred asi rokom, teraz opäť pribúdajú. Včera 3.decembra mali byť údajne vykradnuté ďalšie 3 autá.

Polícia zatiaľ neeviduje krádeže vecí z osobných automobilov, ktoré by mali priamy súvis so znemožnením uzamknutia vozidla,” uviedla policajná hovorkyňa Jana Balogová. To znamená, že ak aj páchatelia používajú takéto technické zariadenie na znemožnenie uzamknutia, pokým ich polícia nedolapí, nemôže to potvrdiť.

“Odporúčame vodičom a majiteľom áut, aby od nich neodchádzali, ak ich nedokážu zamknúť, prípadne aby kontaktovali servis,” dodala Balogová.

Niekoľko čitateľov sa nám ozvalo, že na veľkých parkoviskách mávajú problém zamknúť auto diaľkovým ovládačom. “Môže to znamenať, že niekto v ich blízkosti práve vtedy používa rušičku,” dodáva pracovník autoservisu.
0 reakcií


Dopravný servis
Nemocničná
Policajná hliadka
18:53
Závodská cesta
Jama na ceste
18:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:42
Rosina
Prekážka na ceste
18:25
Strečno
Policajná hliadka
18:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.