Dnes najčítanejšie
V noci jazdia po žilinských sídliskách tri podozrivé autá, ktorých posádka si obzerá parkujúce vozidlá
Mobilné odberné miesta - AG testy

03 december 2015 - 15:33

Zimná prevádzka expozícií Považského múzea

Foto: Zimná prevádzka expozícií Považského múzea
Foto: pmza.sk

Expozície Považského múzea v Žiline – veža Budatínskeho hradu, Objekty ľudovej architektúry v Čičmanoch, Múzeum dopravy Rajecké Teplice, Jánošík a Terchová v Terchovej, Sobášny palác v Bytči – budú mať počas vianočných prázdnin mimoriadne otvorené aj počas pondelkov -  28. decembra 2015 a 4. januára 2016.

„Brány našich objektov budú v čase vianočných prázdnin od nedele 27. do stredy 30. decembra 2015 otvorené vrátane pondelka, 28. decembra 2015. Po Novom roku budú expozície otvorené od 2. januára do 10. januára nepretržite, vrátane pondelka 4. januára 2016,“ uviedla poverená riaditeľka Považského múzea v Žiline Zuzana Kmeťová a doplnila:

„Chceli by sme pozvať na prehliadku našich expozícií všetkých, ktorí v sviatočnom a zároveň prázdninovom čase vyhľadávajú aktivity pre celú rodinu a majú záujem navštíviť kultúrne zariadenia, múzeá a galérie. Expozície budú dýchať vianočnou atmosférou – v každej bude vianočný stromček, v niektorých doplnený aj o dobový betlehem z depozitárov PMZA.“

Strečno" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Hrad Strečno je v zimných mesiacoch – od decembra do marca – z dôvodov nepriaznivých poveternostných podmienok zatvorený.
Vyhliadka na veži Budatínskeho hradu je od 1. decembra 2015 z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok pre verejnosť uzavretá. Z tohto dôvodu Považské múzeum znížilo výšku vstupného nasledovne:
základné         3 €         2,50 €
zľavnené        1,50 €        1 €
rodinné        7 €         6,50 €
Cenový výmer je platný od 25. novembra 2015 do odvolania.


Viac info na: http://pmza.sk/zimna-prevadzka-expozicii-povazskeho-muzea/
0 reakcií
Zdroj: Považské múzeum Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
09:11
Rajecká cesta
Policajná hliadka
08:56
Strečno
Policajná hliadka
08:40
Strečno
Policajná hliadka
07:41
Strečno
Policajná hliadka
07:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.