Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

29 november 2015 - 17:57

Žena chcela vyskočiť z balkóna, policajti jej zachránili život

Foto: Žena chcela vyskočiť z balkóna, policajti jej zachránili život
Foto: ilustračné

Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline prijalo v nedeľu 29. novembra predpoludním oznámenie od záchranárov, že vo Vrútkach chce vyskočiť mladá žena z balkóna bytového domu. Ihneď bola na miesto vyslaná policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Vrútky na preverenie oznámenia.

Policajti sa po príchode na miesto skontaktovali s oznamovateľom, ktorý uviedol, že jeho družka sa zavrela na balkóne. Predtým mala poškodiť uzatvárací mechanizmus dverí, aby sa k nej nikto nedostal. Mala kričať, že z balkóna, ktorý bol na treťom poschodí, skočí. Policajti okamžite konali. Využili moment prekvapenia a za použitia sily otvorili balkónové dvere. So ženou, ktorá bola na balkóne, začali komunikovať a upokojovali ju. Tá po taktickom vyjednávaní policajtov súhlasila, že sa vráti do bytu. Následne na miesto prišli záchranári, ktorí ženu prevzali a previezli ju do nemocnice.

Policajti svojím taktickým zásahom naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a zachránili život 25 ročnej žene (z Vrútok).


Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
00:56
Rajecké Teplice
Policajná hliadka
23:26
Strečno
Zver pri ceste
22:38
Radoľa
Zver pri ceste
21:59
Estakáda
Policajná hliadka
21:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia