Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

29 november 2015 - 03:37

Najkrajšia kniha o Slovensku je o Žiline

Foto: Najkrajšia kniha o Slovensku je o Žiline
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Kniha „Žilina vo svetle lámp – (Ne)zabudnutá história energetiky“ získala cenu Zlatá pečať v kategórii kniha za vysokú kvalitatívnu úroveň. Kniha pochádza z autorského pera Patrika Gromu, Milana Nováka, Miroslava Pfliegela, Petra Štanského, grafikov Miroslava Pfliegela ml., Tibora Majerčíka a vydavateľstva Juraj Štefúň – GEORG Žilina.

Poslaním súťaže Zlatá pečať je morálne a spoločensky oceniť a spropagovať špičkové polygrafické diela a tým podporiť rozvoj polygrafie na Slovensku. Pre ocenených je to zároveň možnosť vstúpiť na vyspelé zahraničné trhy. Organizátorom súťaže je Zväz polygrafie na Slovensku a tento rok išlo už o jej 22. ročník.

Kniha Žilina vo svetle lámp – (Ne)zabudnutá história energetiky približuje, ako vznikla v Žiline prvá plynáreň, aké sa používali plynové svietidlá a ako ich nahradili elektrické. Dokumentuje rôzne druhy svietidiel, ktoré od konca 19. storočia osvetľovali ulice a námestia. Čitatelia nájdu v knihe dostatok informácií a môžu sa zároveň pokochať krásnymi fotografiami starej i súčasnej Žiliny, v mnohých prípadoch uverejnenými po prvý raz.


Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
01:24
Strečno
Zver pri ceste
23:39
Oškerda
Policajná hliadka
21:22
Budatínska Lehota
Prekážka na ceste
21:08
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina